Skocz do zawartości

test test test

Zaloguj się, aby obserwować  
Jimmyjey

Baza danych - postacie na Fero realmie

Recommended Posts

Jimmyjey    0

Mam pytanie do administracji serwera/Gm'ów odnośnie bazy danych z postaciami z Feronis realmu:

1) Czy po ewentualnym wypuszczeniu kolejnego realmu z wyższym dodatkiem Cata/MoP, będzie możliwość transferu postaci z realmu Feronis wraz z zachowaniem wszystkich zdobytych mountów, companionów, profesji i recipe'ow zdobytych w tych profesjach oraz achievement'ów i tytułów na wyższy dodatek tj. Cata/Mop.

Cevillus    46

Były dwie różne informacje w tym temacie. Po zamieszaniu ze spadkiem online na Feronisie Administracja zmieniła stanowisko w sprawie transferów Feronis > Angrathar po zrównaniu contentów i transferów Feronis > Celestial. Mam dwa cytaty.

"Na koniec dodam, iż prace nad MoPem nabrały tempa i finalnie mam nadzieje, iż wszystkie postacie z Feronisa spotkają się na realmie Mists of Pandaria o nazwie "Celestial".   Cytat z 27 marca

"Jednakże sytuacja się mocno zmieniła, to co społeczność Feronisa zrobiła z tym realmem, narzekaniami, spamem tematów o upadku przy 2700 online jeszcze w lutym i generalnym zachowaniem w obecnym czasie, sprawia, że dużej grupy osób z Feronisa po prostu na Angratharze, a później na Celestialu mieć nie chcemy." Cytat z 16 kwietnia

Od siebie dodam, że podejrzewałem, że administracja nie będzie jakoś specjalnie naciskać developerów aby dało się tę bazę przenieść. Wybierając transfery mogą zadowolić graczy Feronisa z, którymi stosunki ostatnio trochę się pokomplikowały :P, a otwierając świeży serwer mogą ściągnąć dużo więcej nowych graczy, którzy niekoniecznie chcieliby zaczynać grę na serwerze, gdzie są postacie z tytułami, mountami, achievami, profkami, 80 poziomem itd. Sam rzecz jasna chciałbym zagrać na MoPie swoją postacią z Feronisa ale cóż, zobaczymy jak to będzie :) 

misdodo    5

@Cevillus Myślę ze najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość przeniesienia postaci z obu realmów  (angra+fero) na ten celestial ale myślę tak jak ty ze pewnie nie będzie dużych nacisków by była taka możliwość,tyle ze nabijanie od zera po raz kolejny w ramach jednego projektu no nie jest to chyba najlepsze wyjście,czas pokaże.

misdodo    5

chodzi mi właśnie o to wipe lvl to jaki sens ma przenoszenie jak startujesz znów z lvl i  1x xp  czy tam x2 na warmane rozwiązali to w ten sposób ze maja xp x7 x5 i tak sobie można koxac ale znów tam jest shop utrzymujący serwer i wypłaty administracji i przez to pay2win no nie dogodzisz by wilk był syty i owca cała:).

ps:Plus jaki ostatnio wydarzył się na feronis to w końcu częściowa blokada coinow by zostały na feronis a nie wędrowały sobie na angrathar,zastanawia mnie czemu tak późno (może wzorem warmane administracja chciała stworzyć walutę miedzy serwerową na pandy itd) no ale lepiej teraz niż nigdy,w tych zmianach poszedłbym o krok dalej i zmienił ceny coinow i samych usług boost itd na feronis dla polaków do cen z starego sunwella a na angrathar niech się dzieje co chce przyznam się osobiście ze coraz mniej zaczyna mnie obchodzić co tam się dzieje to niewątpliwy plus,chciałbym tylko by ktoś z administracji wypowiedział się w tej kwestii- zmiany cen do takich jak na starym sunku:)

DebowyMocny    177

Na celestial powinno być tak,, że gracze z fero mogą poświęcić postacie i w zamian dostać te 32 slotowe bagi.

Ja spokojnie moge na pandach od nowa expić tylko wiem że brak miejsca w bagach połączone z brakiem funduszy na konkretne bagi przez pierwsze 60 lvli było tym co mnie wnerwiało robiąc pierwsze postacie.

• Typowy Nosacz xD 1

Graal    946
14 godzin temu, DebowyMocny napisał:

Na celestial ¿POWINNO? być tak,, że gracze z fero mogą poświęcić postacie i w zamian dostać te 32 slotowe bagi.

Ja spokojnie moge na pandach od nowa expić tylko wiem że brak miejsca w bagach połączone z brakiem funduszy na konkretne bagi przez pierwsze 60 lvli było tym co mnie wnerwiało robiąc pierwsze postacie.

Powinno? Dlaczego coś powinno się dawać free na nowym realmie bo tego nie czaję. Tutaj na start też dostałeś jakieś bagi bo Ci się należały, z racji że nie miałeś slotów czy jak?

Narazie nie wiemy na jakiej strukturze będzie bazował Celestial, jeśli to ma być świeży realm to przenoszenie postaci z jakiegokolwiek realmu automatycznie odbiera mu "świeżość", bo jak nazwać równy start dla wszystkich graczy z 1lvl kontra 80lvl. Do mopów jeszcze sporo czasu i bym się tym teraz nie przejmował.

Z miesiąc temu na facebooku padł post, w którym macie nieco więcej info o możliwie bliższym projekcie:
https://www.facebook.com/groups/PrywatneserweryWoW/permalink/423833234745759/

Raven    184

Mop to nowe questy i przebudowane przez Cata krainy. Dla wszystkich którzy w życiu łapy nie postawili na contencie cata+ będzie to czysta radość z expienia

• Lubię to! 3

prozak    10

Mop to daleka przyszłość a Wy już sobie głowę tym zawracacie ;) Nawet nie ma pewności, że ten projekt wypali.

skar    9

wydaje mi sie ze jesli juz by mowa o jakis transferach na mopa byla, to dopiero po rfach max lvli profek i to jedynie by transfer byl na zasadzie ze dostajesz max lvl, ewentualnie moze ludzie by wyprosili profki wyskilowane

• Lubię to! 1

Homerovitz    30
5 godzin temu, skar napisał:

wydaje mi sie ze jesli juz by mowa o jakis transferach na mopa byla, to dopiero po rfach max lvli profek i to jedynie by transfer byl na zasadzie ze dostajesz max lvl, ewentualnie moze ludzie by wyprosili profki wyskilowane

Taki transfer to żaden transfer tylko 'bonus na start'. Mowa nie o tych rzeczach które da się wyklepać poświęcając odpowiednio dużo czasu, ale o rzeczach względnie ciężkich do powtórzenia, szczęsliwych dropach, petach czy mountach które ludzie cięzko wbijają przez krótke eventy raz do roku, no i rzecz jasna achievy.

MrCule już przy pierwszym ogłoszeniu że będą prowadzone prace nad MoP mówił iż postara się żeby to było możliwe.

8 godzin temu, Graal napisał:

Narazie nie wiemy na jakiej strukturze będzie bazował Celestial, jeśli to ma być świeży realm to przenoszenie postaci z jakiegokolwiek realmu automatycznie odbiera mu "świeżość", bo jak nazwać równy start dla wszystkich graczy z 1lvl kontra 80lvl. Do mopów jeszcze sporo czasu i bym się tym teraz nie przejmował.

Myślę że nikt nie oczekuje żeby na starcie realmu robic transfery... sensowne by było zaplanować taką możliwość po określonym czasie od startu np miesiąc lub dwa po starcie, kiedy to postaci poubierane na Wotlk 80 lvl nie będą dawały żadnej przewagi nad wyexpionym już pierwszym pokoleniem na Pandach a i tak będize trzeba je doexpić, gdzie cały ten gear bedzie miał wartość sentymentalną (jesli ktoś się nie zgadza z takim pojęciem to się zapytam co robi na serwerze blizzlike a nie jakims instant 80, chyba raczej nie jest tu z czystej radości expienia)

• Lubię to! 1

Homerovitz    30
Dnia 10.05.2018 o 10:13, Cevillus napisał:

"Jednakże sytuacja się mocno zmieniła, to co społeczność Feronisa zrobiła z tym realmem, narzekaniami, spamem tematów o upadku przy 2700 online jeszcze w lutym i generalnym zachowaniem w obecnym czasie, sprawia, że dużej grupy osób z Feronisa po prostu na Angratharze, a później na Celestialu mieć nie chcemy." Cytat z 16 kwietnia

To pobanować IP i wszystkie skojarzone dane, a nie karać całą społeczność Fero za 1% czy nawet 5% wichrzycieli, nie sądzę żeby zlistowanie kont/postaci karanych za wyjątkowo nie chciane zachowania i przełożenie na blokady przy starcie nowego realmu były problemem.

Dbajcie o polskich graczy którzy przestrzegają zasad i nie zachowują się nie przyzwoicie, to oni są waszym najwierniejszym odbiorcą gdyż są zwiazani emocjonalnie z tym miejscem. Natomiast tych pare tysi zagranicznych graczy na Anga- gwarantuję wam że to typowy tłum łasy na duży online, jesli pojawi się porzadny inny server z duzym online, gdzie akurat startuje nowy realm poleca tam tak samo szybko jak przylecieli tutaj.

• Lubię to! 8

kontonr1    7
Dnia 11.05.2018 o 10:46, Graal napisał:

Powinno? Dlaczego coś powinno się dawać free na nowym realmie bo tego nie czaję. Tutaj na start też dostałeś jakieś bagi bo Ci się należały, z racji że nie miałeś slotów czy jak?

Powinno, bo wiernych graczy należy traktować z jakimkolwiek szacunkiem... Jest (było) pełno ludzi, którzy w momencie upadku Sunwella, przestali grać w WoWa, a do gry wrócili z otwarciem nowego Sunwella. Oni Was stworzyli i wypromowali, utrzymali i pomogli, aby osiągnąć wasz obecny sukces. A teraz plujecie im w twarz pozostawiając Feronis bez jakichkolwiek zmian czy wsparcia. Faktycznie plecaki na MoPa dla graczy, którzy stracili już teraz postaci 6k gs z mountami, achievami, setami to zbyt wiele i odbierze całkowicie świeżość serwerowi...
Jak dla mnie, zaczynając od zera, (gracza Sunwella od wielu lat - starego i nowego) to cieszyłbym się nawet z głupiego mounta na Celestial, którego dostaliby tylko i wyłącznie gracze upadłego Feronis (ci co zostali i nie zmienili realma). Byłoby to minimalne wyróżnienie dla tych graczy, którzy budowali Sunwell skoro tak ciężko dać nam achievy i plecaki...

Boli mnie to, że tak bardzo źle traktuje się graczy, którzy tak pokochali ten serwer. To się nazywa brak szacunku.

• Lubię to! 6
  • Nie lubię 4
  • Haha 1
  • Typowy Nosacz xD 1
  • Brawo! 1
  • Idealnie! 3

Ndnd    7
2 godziny temu, kontonr1 napisał:

Powinno, bo wiernych graczy należy traktować z jakimkolwiek szacunkiem... Jest (było) pełno ludzi, którzy w momencie upadku Sunwella, przestali grać w WoWa, a do gry wrócili z otwarciem nowego Sunwella. Oni Was stworzyli i wypromowali, utrzymali i pomogli, aby osiągnąć wasz obecny sukces. A teraz plujecie im w twarz pozostawiając Feronis bez jakichkolwiek zmian czy wsparcia. Faktycznie plecaki na MoPa dla graczy, którzy stracili już teraz postaci 6k gs z mountami, achievami, setami to zbyt wiele i odbierze całkowicie świeżość serwerowi...
Jak dla mnie, zaczynając od zera, (gracza Sunwella od wielu lat - starego i nowego) to cieszyłbym się nawet z głupiego mounta na Celestial, którego dostaliby tylko i wyłącznie gracze upadłego Feronis (ci co zostali i nie zmienili realma). Byłoby to minimalne wyróżnienie dla tych graczy, którzy budowali Sunwell skoro tak ciężko dać nam achievy i plecaki...

Boli mnie to, że tak bardzo źle traktuje się graczy, którzy tak pokochali ten serwer. To się nazywa brak szacunku.

Bzdury xd dostaliscie serwer na którym mogliście decydować co chcecie mieć (bazar, sm, przesyłanie maili między frakcjami itd.) Ale woleliscie iść na drugi i jeszcze zwalacie winę na administracje i macie jakieś wymogi xd padaka z wami nie dziwię się że pussy i xinef zamknęli to W chuja.

Ps. A Ci wierni gracze co wielce na fero zostali to o bagi niech męczą tych co poszli a nie administrację;)

• Lubię to! 3
  • Typowy Nosacz xD 1

prozak    10

Ten ciągły hejt niczym brazylijska (ups aktualnie turecka) telenowela ;)

Sunwell odcinek 1731.

Ciągle jakieś wymagania macie haha. Wszyscy od zera na MoPie o ile wystartuje i tyle w temacie. Nie chcesz nie graj, nikt do gry nie zmusza. To całkiem inny content więc dlaczego ktoś ma mieć jakieś przewieje z tego tytułu pod postacią mountów, petów, czy innych bzdetów.

Przywiązany jesteś do swojej postaci pod względem zawartości to graj dalej na feronisie. Nie płacz, nie jęcz, że coś ci się należy bo ty grałeś na feronisie i mają ci przenieść  (transfer) na pandy.

Wielu graczy grało na starym sunwellu i im też się coś należeć powinno ;) dlaczego administracja nie dała im ich starych wypieszczonych postaci ?

• Lubię to! 1
  • Nie lubię 2
  • Typowy Nosacz xD 1

Cevillus    46
16 minut temu, prozak napisał:

Ten ciągły hejt niczym brazylijska (ups aktualnie turecka) telenowela ;)

Sunwell odcinek 1731.

Ciągle jakieś wymagania macie haha. Wszyscy od zera na MoPie o ile wystartuje i tyle w temacie. Nie chcesz nie graj, nikt do gry nie zmusza. To całkiem inny content więc dlaczego ktoś ma mieć jakieś przewieje z tego tytułu pod postacią mountów, petów, czy innych bzdetów.

Przywiązany jesteś do swojej postaci pod względem zawartości to graj dalej na feronisie. Nie płacz, nie jęcz, że coś ci się należy bo ty grałeś na feronisie i mają ci przenieść  (transfer) na pandy.

Wielu graczy grało na starym sunwellu i im też się coś należeć powinno ;) dlaczego administracja nie dała im ich starych wypieszczonych postaci ?

Jestem w stanie się z tym zgodzić. Poza tym Cule pisał na grupie na facebooku, że poza realmem pure MoP powstanie również realm PTE nastawiony na transfery TBC>WotLK>MoP

Karule    15
33 minuty temu, prozak napisał:

Wielu graczy gdy upadł stary sunwell odeszło od gry. Potem wrócili wraz ze startem nowego, dużo starsi, mając mniej czasu, zaufali obecnej administracji. Teraz zostali niejako "na lodzie". Mają postacie na martwym serwerze, często nie mają już siły i chęci ekspić 1-80, co robią już od 10 lat - w kółko. Serio, nie wymagamy dużo, ale za nasze oddanie marce sunwell, nie wiem... chociaż instant 60 lvl, żeby chociaż tego classica nie trzeba było od nowa cisnąć.

Mogrokk38    29

Bo żyją jeszcze ludzie,  dla których WoW polega na tym, żeby wbić 80 lvl, ubrać się do 5.5k gs i zaczynać od nowa na innym realmie. Ja do nich nie należę.

Ndnd    7
1 godzinę temu, Karule napisał:

Wielu graczy gdy upadł stary sunwell odeszło od gry. Potem wrócili wraz ze startem nowego, dużo starsi, mając mniej czasu, zaufali obecnej administracji. Teraz zostali niejako "na lodzie". Mają postacie na martwym serwerze, często nie mają już siły i chęci ekspić 1-80, co robią już od 10 lat - w kółko. Serio, nie wymagamy dużo, ale za nasze oddanie marce sunwell, nie wiem... chociaż instant 60 lvl, żeby chociaż tego classica nie trzeba było od nowa cisnąć.

Ja wbijam nawet raz W tygodniu jeśli mam czas, czasem częściej ale czasu na grę mam bardzo mało mimo to daje radę wyexpic sobie postać (Po prostu jest to w czasie bardziej rozciągnięte) i nie płacze że chce dostać 80 albo 60.

Więc uważam że to nie o czas chodzi a o wasze lenistwo xd bo się nie chce expic i tyle;)

kamk7    3

W zasadzie nie rozumiem tego tematu i wypowiedzi niektórych osób. Na Sunwellu zacząłem grać właśnie z myślą o mopie. Administracja od początku pisała, że dołożą wszelkich starań by przenieść bazę Feronisa na mopa. Z wiarą, że moja postać będzie przemierzać również Pandarię gram do dzisiaj. Na Todzie przenosili bazę z TBC na Wotlka i jakoś nie było z tym żadnych problemów utraty świeżości czy narzekań. Nowy dodatek a w zasadzie 2 (bo i Cata) to nowe wyzwania, sprzęt, mounty, pety - co kto lubi...Czy ktoś komuś broni grać na Feronisie i zdobywać wszystko co może mu się przydać na mopie? Tutaj nawet zagraniczni gracze grają jeszcze mimo,że mają realm dedykowany. Przez najbliższy co najmniej rok każdy może jeszcze wyexpić sobie postać. Jest to bardzo dobry kierunek dla Feronisa, ale niektórzy chyba wolą całkiem go pogrążyć. W zasadzie można go wypromować właśnie pod skrzydłami mopa. Nie chodzi tutaj o płacz, lenistwo czy hejt. Po prostu baza realmu Feronis od początku była przeznaczona na mopa i wielu graczy zaufało oraz uwierzyło w tą koncepcję poświęcając na ten realm mnóstwo czasu.  Przewijają się tu wypowiedzi osób, którzy z tą myślą grali / grają na Feronisie z wypowiedziami osób, którzy poświęcili tu znacznie mniej czasu i przy pierwszej lepszej okazji uciekają na bardziej atrakcyjny realm / serwer. Proponuję by administracja przedstawiła swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie a temat zamknęła.

• Lubię to! 1
  • Brawo! 2

Karule    15
2 godziny temu, Ndnd napisał:

Ja wbijam nawet raz W tygodniu jeśli mam czas, czasem częściej ale czasu na grę mam bardzo mało mimo to daje radę wyexpic sobie postać (Po prostu jest to w czasie bardziej rozciągnięte) i nie płacze że chce dostać 80 albo 60.

Więc uważam że to nie o czas chodzi a o wasze lenistwo xd bo się nie chce expic i tyle;)

Nie wszyscy mają 15 lat albo gówno-robotę.

Ndnd    7
57 minut temu, Karule napisał:

Nie wszyscy mają 15 lat albo gówno-robotę.

Nie rozumiem co to ma wspólnego z czasem wolnym na grę, choć bym miał 10 to mogę mieć równie go tyle co teraz jak mam 30;) chodziło mi o to że skoro mam tylko tyle czasu to wyexpienie zajmie mi i miesiąc ale w końcu to zrobię i normalnie sobie na 80 będę raidowal a Wy właśnie chcecie natychmiast i tylko o to walczycie.

MrCulé    2464
2 godziny temu, kamk7 napisał:

W zasadzie nie rozumiem tego tematu i wypowiedzi niektórych osób. Na Sunwellu zacząłem grać właśnie z myślą o mopie. Administracja od początku pisała, że dołożą wszelkich starań by przenieść bazę Feronisa na mopa. Z wiarą, że moja postać będzie przemierzać również Pandarię gram do dzisiaj. Na Todzie przenosili bazę z TBC na Wotlka i jakoś nie było z tym żadnych problemów utraty świeżości czy narzekań. Nowy dodatek a w zasadzie 2 (bo i Cata) to nowe wyzwania, sprzęt, mounty, pety - co kto lubi...Czy ktoś komuś broni grać na Feronisie i zdobywać wszystko co może mu się przydać na mopie? Tutaj nawet zagraniczni gracze grają jeszcze mimo,że mają realm dedykowany. Przez najbliższy co najmniej rok każdy może jeszcze wyexpić sobie postać. Jest to bardzo dobry kierunek dla Feronisa, ale niektórzy chyba wolą całkiem go pogrążyć. W zasadzie można go wypromować właśnie pod skrzydłami mopa. Nie chodzi tutaj o płacz, lenistwo czy hejt. Po prostu baza realmu Feronis od początku była przeznaczona na mopa i wielu graczy zaufało oraz uwierzyło w tą koncepcję poświęcając na ten realm mnóstwo czasu.  Przewijają się tu wypowiedzi osób, którzy z tą myślą grali / grają na Feronisie z wypowiedziami osób, którzy poświęcili tu znacznie mniej czasu i przy pierwszej lepszej okazji uciekają na bardziej atrakcyjny realm / serwer. Proponuję by administracja przedstawiła swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie a temat zamknęła.

Oficjalne stanowisko pozostaje niezmienne, nie wiemy, czy uda się przenieść bazę realmu stojącego na Trinity Core na bazę realmu opierającego się na SkyFire. Nie można porównywać tutaj sytuacji z TBC i WotLKa ToDa, bo to zupełnie inna historia; choć dla gracza sytuacja może wydawać się analogiczna. Jeżeli uda się przenieść bazę Feronisa na MoP, to to zrobimy. O formułe na razie nie pytajcie, bo to zbyt odległe plany. 

• Lubię to! 2

Gość
This topic is now closed to further replies.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.