Skocz do zawartości
hkcortez

Szczere pytanie do administracji.

Recommended Posts

hkcortez    46

Witam, ja odnośnie kwestii Feronis. Czytałem już pozostałe tematy odnośnie stanu Feronis (z resztą co tu czytać... wystarczy wejść na serwer). Nie chce wyjść na jedngo z tych narzekających, ale po krótce przedstawie sytuację i proszę o szczerą odpowiedź na pytanie które zadam na końcu.

Gram na Fero od samiuśkiego początku, przy czym od startu nastawiałem się na kontent ICC i to tutaj chciałem oddać jak najwięcej czasu grze i wymaksować swoje postaci. Był Naxx, było Uldu, ToC i było pięknie. Nie było problemów ze znalezieniem BG/Pugowych raidów/Aren - nawet rozwijając 3 postaci jednocześnie zawsze znalazłem czas na zrobienie rajdu/bg/aren każdą. Dziś jak mam np. środę/czwartek pracujący to o VoA25 praktycznie mogę zapomnieć na wszystkich charach przez cały tydzień, bo żeby to uzbierać to już kolejne WG się zacznie. 

Rozumiem wszystkie przyczyny zmniejszenia online: ciepłe dni, święta (itp itd) - wiadomo, każdy chce się rozerwać w realu bo szkoda marnować czasu na grę przy tak pięknej pogodzie, ale jedna rzecz mnie nurtuje ostatnio. Gdzie to wszystko zmierza? Ja mimo szczerego zapału do gry i tego jak bardzo lubie tu grać, niestety chyba będę musiał zrezygnować bo mam dość czekania czasem i po poł godziny na RHC jako tank, a o altach DPS-ach to juz nic nie mowie. W piątek miałem wyjazd na weekend i powrót w poniedziałek, przed wyjazdem postanowiłem zagrać 10 szybkich aren tylko po AP (była godzina 16-18)... tia.. 2h czekania i ani jednej walki w nowym teamie 0-ratowym, mimo spamu na guarze/lfg czy ktos laskawie wejdzie nam spuścić łomot na szybkości, to może jeszcze kilka pts wpadnie wiecej na rozliczeniu dla nich. 

Zbliża się okres letni, ja już 1,5 roku przegrałem u was i zostawiłem tu wiele swoich /hours played. Nie to że wymagam czegoś od Was droga administracjo, bo wiem, że częściowo to też wina graczy, że zrobili ewekuacje do innych gier/Angathara/świata rzeczywistego. Czytałem że merge realmów nie wchodzi w grę (moja pierwsza myśl), transfery też nie... no ok. Więc quo vadis?

Moje pytanie: Czy macie zamiar cokolwiek zmienić, jakieś konkretne wyjście z tej sytuacji? Bo jeżeli nie, to ja już dziś odpadam. I tak za dużo czasu poświęcam grze, a teraz żeby zrobic coś konstruktywnego in-game to trzeba mieć anielską cierpliwość i siedzieć całym dniem online i modlić się do Boga żeby innym graczom tej cierpliwości też wystaczyło... No nie tak wyobrażam sobie idealną wiosnę/lato i nie będę chciał spędzić ich w ten sposób =D 

• Lubię to! 6
  • Idealnie! 1

jubasek21    0
34 minuty temu, MrCulé napisał:

Jak już wiele razy pisałem o tym. Tym razem niech może wypowie się @Raphaël

Pisałeś wiele razy o tym, jednak przy całym moim szacunku do Twojej osoby nic zupełnie z tego nie wynika i nie mówię tego na złość, lecz takie są fakty, komentarz Raphaela czy innej osoby z adminki nic nie zmieni. Trzeba sobie jasno zdać sprawę z tego, że absolutnie NIC administracja z tym nie zrobi, bo na siłę nie przyciągnie graczy na Feronis, gracze sami muszą chcieć rozruszać to wszystko. Trzeba się pogodzić ze smutnym faktem, że feronis będzie jako "realm testowy" dla Angratharu, choć życzę serwerowi jak najlepiej. Niestety dzieje się tak jak się dzieje, troche jeszcze osób gra na fero, ale jest tendencja spadkowa i nie ma sensu na tym etapie obrzucać się gównem i mówić kto zawinił, bo to już nie ma znaczenia, trzeba po prostu wyciągnąć wnioski i jechać dalej. Wiem jedno, na pewno wina nie leży tylko po jednej stronie, bo tak najłatwiej jest powiedzieć. Administracja jest w porządku, stara się, ale już samym dla mnie strzałem w kolano było tu boostowanie raidów - wniosek? Jak najmniej słuchać zachcianek graczy. Administracja ma robić swoje, podejmować decyzję zgodnie ze "sobą" i albo gracze to zaakceptują albo ich problem. Takie jest moje zdanie w tej sprawie.

• Lubię to! 2
  • Do bani! 1

MrCulé    2438
18 minut temu, jubasek21 napisał:

Pisałeś wiele razy o tym, jednak przy całym moim szacunku do Twojej osoby nic zupełnie z tego nie wynika i nie mówię tego na złość, lecz takie są fakty, komentarz Raphaela czy innej osoby z adminki nic nie zmieni. Trzeba sobie jasno zdać sprawę z tego, że absolutnie NIC administracja z tym nie zrobi, bo na siłę nie przyciągnie graczy na Feronis, trzeba się pogodzić ze smutnym faktem, że feronis będzie jako "realm testowy" dla Angratharu, choć życzę serwerowi jak najlepiej. Niestety dzieje się tak jak się dzieje, troche jeszcze osób gra na fero, ale jest tendencja spadkowa i nie ma sensu na tym etapie obrzucać się gównem i mówić kto zawinił, bo to już nie ma znaczenia, trzeba po prostu wyciągnąć wnioski i jechać dalej. Wiem jedno, na pewno wina nie leży tylko po jednej stronie, bo tak najłatwiej jest powiedzieć. Administracja jest w porządku, stara się, ale już samym dla mnie strzałem w kolano było tu boostowanie raidów - wniosek? Jak najmniej słuchać zachcianek graczy. Administracja ma robić swoje, podejmować decyzję zgodnie ze "sobą" i albo gracze to zaakceptują albo ich problem. Takie jest moje zdanie w tej sprawie.

Zgodzę się, bo i konkretów nie ma. Nie ma obecnie możliwości, aby oddolnie odwrócić odpływ graczy z Feronisa, może to zrobić a) zima, do której mamy jeszcze kilka miesięcy, b) przejście na Cataclysm - czego nie jesteśmy w stanie zrobić bo nie mamy tego core(aczkolwiek chciałem spróbować poprzez współpracę z ATS, ale odmówili), c) odgórna chęć graczy - lecz to wydaje się niemożliwe. Kampanie zachęcające do gry na Feronis nadal będą aktywne na FB. Możemy organizować eventy i to w zasadzie na tyle, więcej my jako administracja zrobić nie możemy. 

• Lubię to! 2

cordarone    4

Szczerze czytając to wszystko i jak widzę sytuacje Feronisie to po części chce mi się płakać. Tak jak każdy na serwerze poświeciłem kupę czasu na grę kiedy jedynym realmem był Feronis online był znośny wręcz powiem, że grało mi się fantastycznie a teraz ..... . Droga administracjo nie zapominajcie o tym że fundamentem waszego projektu byli polscy gracze. Dzięki tej społeczności coś osiągnęliście wiec bardzo proszę nie miejcie teraz na to za przeproszeniem wyje...e. 

• Lubię to! 3
  • Typowy Nosacz xD 1
  • Brawo! 1

jubasek21    0

a) Walić zimę, nic nie zmieni.
b) Walić core ATS, bo jest gówniane w tym momencie.
c) Chęć, czyli komu się będzie chciało - no zapewne mało komu.

cordarone    4
11 minut temu, MrCulé napisał:

Zgodzę się, bo i konkretów nie ma. Nie ma obecnie możliwości, aby oddolnie odwrócić odpływ graczy z Feronisa, może to zrobić a) zima, do której mamy jeszcze kilka miesięcy, b) przejście na Cataclysm - czego nie jesteśmy w stanie zrobić bo nie mamy tego core(aczkolwiek chciałem spróbować poprzez współpracę z ATS, ale odmówili), c) odgórna chęć graczy - lecz to wydaje się niemożliwe. Kampanie zachęcające do gry na Feronis nadal będą aktywne na FB. Możemy organizować eventy i to w zasadzie na tyle, więcej my jako administracja zrobić nie możemy. 

Możecie bardzo wiele wystarczy jedynie pomyśleć.... co wam szkodzi zrobić transfery postaci ze startowym gearem ? skilami profesjami na międzynarodowym realmie nie ma Slave Marketu wiec postacie zostają w rekach jednych graczy... Boicie się że jak polska spoleczność zacznie tam grac to i Angrathar upadnie ?

• Lubię to! 1

MrCulé    2438
10 minut temu, jubasek21 napisał:

a) Walić zimę, nic nie zmieni.
b) Walić core ATS, bo jest gówniane w tym momencie.
c) Chęć, czyli komu się będzie chciało - no zapewne mało komu.

Innym pomysłem było połączenie baz starego ToDa i tego Sunwella lub nawet starego Sunwella, jednak niestety bazy starego Sunwella oraz ToDa nie istnieją. To nie jest tak, że nic nie robimy, ja każdego dnia staram się znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji, jednak to nie jest prosta sprawa. Na pewno postacie z Feronisa zostaną zachowane i przeniesione na MoP choćbyśmy mieli zrobić tylko polski realm. Czasami piszę, iż Polacy mnie denerwują, ale wielokrotnie też pisałem, że zrobimy wszystko, aby Wasz czas ocalić. 

• Lubię to! 5
  • Kocham to! 1

MrCulé    2438
9 minut temu, cordarone napisał:

Możecie bardzo wiele wystarczy jedynie pomyśleć.... co wam szkodzi zrobić transfery postaci ze startowym gearem ? skilami profesjami na międzynarodowym realmie nie ma Slave Marketu wiec postacie zostają w rekach jednych graczy... Boicie się że jak polska spoleczność zacznie tam grac to i Angrathar upadnie ?

Nie ma mowy. Wtedy upadłyby dwa realmy. To rozwiązanie nie wchodzi w grę. 

• Lubię to! 2
  • Szacuneczek! 1
  • Brawo! 1

Cevillus    48
11 minut temu, cordarone napisał:

Wydaje mi się, że nie chodzi o samo zachowanie polskich graczy, tylko bardziej o reakcję tych zagranicznych na samą informację o transferach. Zaraz zrobiłby się nieludzki płacz na redditach i gracze zaczęli by odchodzić. 

• Lubię to! 1

cordarone    4
9 minut temu, MrCulé napisał:

Nie ma mowy. Wtedy upadłyby dwa realmy. To rozwiązanie nie wchodzi w grę. 

Świat należy do odważnych tak czy siak Polacy zaczną tam grac i tego nie unikniesz .... zbanujesz polskie ip. żeby tam nie grac ? nie obrażaj się ale w tej chwili czuję się dyskryminowany ... czekać na bg/areny/rhc/raidy .... MrCule czy jest mozliwosc zrobienia czegos na zasadzie cross realm rdf ?

• Nie lubię 1
  • Typowy Nosacz xD 1

Raving    17

Pisali wielokrotnie że SunwellCore nie jest do tego przygotowane. Minie dobrych kilka miesięcy, zanim uda się to zrobić. 

• Nie lubię 1

Grottor    17

Paradoksalnie zakładając tematy typu "Mały online, administracja HELP!" przyczyniacie się do jeszcze większego spadku online :)

• Lubię to! 5

Cevillus    48
29 minut temu, MrCulé napisał:

Innym pomysłem było połączenie baz starego ToDa i tego Sunwella lub nawet starego Sunwella, jednak niestety bazy starego Sunwella oraz ToDa nie istnieją. To nie jest tak, że nic nie robimy, ja każdego dnia staram się znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji, jednak to nie jest prosta sprawa. Na pewno postacie z Feronisa zostaną zachowane i przeniesione na MoP choćbyśmy mieli zrobić tylko polski realm. Czasami piszę, iż Polacy mnie denerwują, ale wielokrotnie też pisałem, że zrobimy wszystko, aby Wasz czas ocalić. 

Szkoda trochę bazy starego Sunwella. Był w niej kawał historii serwera. Ciekawie by było wrócić do postaci stworzonej prawie 10 lat temu. Nostalgia zawsze dobrze się sprzedaje 😊

• Nie lubię 1

cordarone    4
14 minut temu, Cevillus napisał:

Szkoda trochę bazy starego Sunwella. Był w niej kawał historii serwera. Ciekawie by było wrócić do postaci stworzonej prawie 10 lat temu. Nostalgia zawsze dobrze się sprzedaje 😊

heh znów mieć bisaowa postać a nawet kilka ...to by było piękne

Tenime    40

Aktualna sytuacja na feronisie, to następstwo wielu miesięcy kiepskiego prowadzenia realmu (jak widać póki co, na ogólną korzyść projektu (noo, chyba że licznik na angratharze jest podbijany)), a naprawa jego stanu, o ile jest możliwa, o tyle potrwałaby przynajmniej 2x tyle, ale nie ma co się martwić, w przyszłości otworzy się trzeci realm i z angratharem będzie to samo, gdy spotka się z contentem icc.

• Lubię to! 1
  • Nie lubię 1

Jarek87    14

@MrCuléSytuacja jaka jest na Feronisie wynika z kilku kwestii. Pierwszą i najbardziej zasadniczą jest otworzenie drugiego realmu dla graczy zagranicznych. Rozumiem ten fakt, bo na horyzoncie migotała konkurencja którą chcieliście ubiec i jak widać udało się. Ale może nie przewidzieliście albo mieliście nadzieję, że to nie nastąpi lecz napływ tylu różnych narodów na jeden dobrze rozreklamowany realm sprawił, że ogrom graczy z Feronisa (zdecydowana większość nich to niedzielni gracze) przeszli na ten drugi realm ponieważ:

1. Jest tam dużo większy online.

2. Mają dość rakowego środowiska polskiego community

3. Na Afganistanie nie popełnicie tych samych błędów co na Feronisie

4. Mają dość gwiazdek i gwiazdeczek jakie zalewały grę i forum

5. Mają dość wyzywania po przegranym duelu,BG, wyrzucania z party bo wszedł groch by się ubrać, nie szanowania postawowych zasad przy rozdawania lootu (vide @DebowyMocny miałeś rację) i innych rakowych zachowań

6. Community zagraniczne i trzeba to powiedzieć wprost - daje dużo większy poziom gry niż polskie.

I teraz moje przemyślenia i moje lekarstwo na tą sytuację. Na początku powiem, że takiej roboty jaką Wy zrobiliście dla Sunwella próżno szukać gdzieś indziej, fakt że popełniliście wiele błędów po drodze ale uczyliście się i wykorzystacie tą wiedzę dla Afganistanu (patrz pkt 3). Feronisa zabił zwykły, polski cebularz i efekt stada, napędzanie spirali upadłości realmu i wytworzenie efektu odpływu ludzi tylko i wyłącznie dzięki grupce Feronisowych zjebów, chcących powiększać swoje penisy w grze online. Feronisa nie uratuje już nic, dla każdego nowego gracza Afganistan jest o wiele bardziej atrakcyjny i głupotą byłoby go nie faworyzować oraz dopieszczać. Feronisowi trzeba pozwolić umrzeć, nie usuwać realmu ale nie ma sensu się nim zajmować bo żadne bonusy, żadne weekendowe boosty ani transfery z innych serwerów nic nie zmienią a jeśli nawet to tylko na moment - rakowisko zrobi swoje. PSW i XNF mieli rację, prowadzili serwer dla Polaków tak jak Wy ale za późno otworzyli się na zagranicznych graczy. Moja rada jest następująca - zostawcie Feronisa samemu sobie, dbajcie teraz o Afganistan ale nie dajcie już nigdy, przenigdy wejść graczom płaczkom sobie na głowę. Dla mnie jako gracza Feronisa jest to smutne, ale wolę zacząć expić o nowa na Afganie i posmakować normalności w tej grze niż grać na realmie który najlepsze czasy ma już za sobą. I wiem, że w głębi serca @MrCulé dostrzegasz te same wnioski i przemyślenia

• Lubię to! 1
  • Nie lubię 1
  • Haha 1
  • Kocham to! 1
  • Typowy Nosacz xD 5
  • Brawo! 1
  • Idealnie! 3

.saneceM    76

Nie powiedzialbym ze zagraniczne community daje wiekszy poziom gry, tak samo nie spisywalbym realmu na straty bo niedzielne placzki nie poznaly jeszcze goryczy ulduaru i zbijania 3 albo 4/14 pugowego uldu25. Troche to moze potrwac ale miejmy nadzieje, ze online sie poprawi. Zobaczy sie w przyszlosci.

Kodi9    16

^+1, wejdzie uldu, na angra gildie beda sobie spokojnie progressowac a polaczki wroca tutaj jak zobacza zboostowane uldu na gearze z naxxa 

Raven    190

Hej, widzę że niezłe cuda się dzieją tutaj :D Ogólnie miałem już się nie udzielać ale muszę bo widzę, że pewien etap mojego życia ciężko przędzie. Przeanalizowałem te wszystkie tematy odnośnie małego online i przyczyn, przez które jest jak jest i właściwie mogę powiedzieć tylko tyle - szkoda i to cholernie, że tak wyszło. Ale prawda jest taka, że Feronisa załatwił po części nowy realm i po części gracze. I zgadzam się tutaj z Jarkiem - na odpływ graczy, tak wielki jak ma miejsce teraz nie poradzi się już nic. Nowi pójdą za Online, starzy jeśli będą chcieć grać dalej zaczną expić na Angra, Ci którym szkoda postaci dadzą sobie spokój bo nie będzie z kim grać. Nie widzę tutaj żadnego sensownego ratunku a transfery na Angra zabiją Angra - zagraniczni nie wybaczą ingerowania zewnętrznego w ich strukturę. Sytuacja wydaje się przegrana jeśli chodzi o Feronis i radziłbym się raczej z tą kwestią pogodzić. Co o zboostowanego Uldu - nie wydaje mi się, że wrócą. Feronis przetrwał zboostowane Uldu i miał wtedy soczysty online a na Angra gra też sporo graczy dla których to nie jest pierwszy kontakt z Wotlk. Oczywiście to moje przypuszczenia i mam nadzieję, że się mylę i że Feronis jeszcze się zaludni ale patrząc obiektywnie z boku brak mi wiary

• Lubię to! 2

lutek3333    3

Zboostowane Uldu heh smiech na szali xd i tak nie maja tak zboostowanych raidu jak my mnielismy . I w sumie Mecek ma racje pograj na tym uldu z 4id i wroca do nas bo nie bedzie im sie chcialo meczyc Uldu z 6miechow xd

Verdisch    3
15 minut temu, Kodi9 napisał:

^+1, wejdzie uldu, na angra gildie beda sobie spokojnie progressowac a polaczki wroca tutaj jak zobacza zboostowane uldu na gearze z naxxa 

a co czeka ludzi jak tutaj wroca? pugowe 4 bosy na icc norm? tez nie jest to ciekawa perspektywa.

Jarek87    14

W kwestii Uldu zapominacie o zasadniczych kwestiach: oni nie będą mieć aż tak zboostowanego Uldu jak my, będą mieli od początku finalne poprawki na jakie my czekaliśmy tygodnie, dla niedzielnych graczy jest normal i ostatnia najważniejsza - Ulduar to rajd dla weteranów i to wie każdy kto z wotlkiem miał styczność. Także powrót rodaków przez Uldu uważam raczej za bardzo niepewny

• Nie lubię 1

Gość
This topic is now closed to further replies.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.