Skocz do zawartości

Recommended Posts

Radobe    10

Propozycje

• Zrobić Realm    instant 80 + gear t9.5 u vendorów (tzn zrobić  z feronisa serwer custom PvE/PvP )
  • zrobić dual zone (kto tam lubi będzie grał sobie pvp )
  • Zrobić ranking gildi PvE jak i PvP
  • Crossfaction (BG)
  • Zrobić z niego realm progresowany i nie dawać % buffa dla graczy tylko stopniowo boostować bosy aby nie było to nudne 
  • Zrobić jakieś custom eventy (jest dużo pomysłów) 
  • Na dzień dzisiejszy a więc 9.4.2018 nie ma serwera ( Realm może być także międzynarodowy ) 
  • Głownie na tym serwerze będzie można testować nowe zmiany tzn fixy wiadomo dużo osob raiduje i może pomóc 
  • Nagrody dla osób które w jakimś stopniu pomogą w funkcjonowaniu serwera tzn osoby które znają się na 3.5.5 i wiedzą co nie co o mechanikach bossów  Normal jak i hc 

Popozycja jest luźna ale myślę że jak by "Sunwell" wystartował z taka inicjatywą to trochę graczy by przybyło a co się  z tym wiążę więcej kasy w portfelu 

• Lubię to! 7
  • Nie lubię 7
  • WTF?! 2
  • Typowy Nosacz xD 3

Kodi9    16

Polowa pomyslow juz dawno zostala wprowadzona, druga polowa jest po prostu glupia/bezsensu :v

• Lubię to! 2
  • Nie lubię 1

Veridicus    4

To w pewnym sensie już jest serwer testowy. Przygotowujemy icc dla angrathara , żeby kiedy wyjdzie tam działał perfekcyjnie.

• Lubię to! 1
  • Nie lubię 2
  • LOL! 1

PorkButcher    8

Więc po kiego grać na testowym jak można na "normalnym", tak myśli sporo osób i mamy to co mamy.. ludzie odpływają z Gildii ; nie ma z kim raidować, więc chcąc nie chcąc kolejne osoby zmieniają realm. Tak jak działa się "lipa" w Hordzie jeszcze parę ID wcześniej tak teraz po stronie Ally mamy podobną sytuację (wygrać WG alliantem to już rarytas :D )

Bjoern    1

Zacznijmy od tego, że aren, bg nie ma praktycznie wcale. Powoli ciężko jest też zebrać raid z puggiem, ale wiem, że płaczem nic nie zdziałamy. Także przestańmy to robić i wspólnie wymyślmy jakieś rozwiązanie.

Darq    19

Jest jeszcze jedno rozwiązanie choć nie każdemu będzie pasowało - cataclysm. Online raczej nie wzrośnie ale będzie można przynajmniej poraidować te 10 i bez problemu poubierać sie bisowo. Niektórzy powiedzą że cata to lipa itp ale pierwsze 2 contenty są naprawdę fajne, choć trochę krótkie. Lepsze to niż neveredning wotlk gdy online ledwo przekracza 1k.

A Angrathar to tak średnio, ludzie (czyt. polaks) uciekną z feronisa na afganistan i odstraszą tam wszystkich i znowu online spadnie xD

• Lubię to! 1
  • Nie lubię 1
  • LOL! 1

Bjoern    1

Ja np na tego angrathara nie zamierzam przechodzić, bo nie chce mi się od nowa grać naxxa, uldu, toca...

Noisy    11

Nic już z tym nie zrobicie ;) feronis powoli tonie, i nic już go raczej nie uratuje, dzieje się to samo co na warmane (lordearon-icecrown realm) Szkoda tylko postaci, transmogów i czasu którego się włożyło... A co do angratharu too osobiście mi się tam tak średnio podoba, nie ma tego klimatu co na feronisie i wgl... no ale cóż 

• Lubię to! 1

kiksfun    4

Ogolnie trochę to śmieszne a zaraz smutne że w przeciągu, 2-3 miesięcy tak wszystko poleciało w dół, a co najgorsze duzo ludzi mówi że jak feronis padnie to podziękuje privom na długi czas. W sumie się nię dziwie, 4 raz zaczynać od zera troche słaba opcja, tym bardziej, że poświeciło się swoim postaciom tyle czasu : /

Vipermagi    57

Leci wszystko w dół bo jest alternatywa w postaci Angrathar. Wybaczcie gorzkie słowa, ale to wina w głównej mierze administracji, że postawili nowy realm dla zagranicznych graczy, ale i też graczy Feronisa, którzy polecieli na nowy realm jak mucha na lep. Przyjęło się, że panuje tam większa kultura, jest mniejszy rak, nie wyzywają się po polsku na world itd a dzięki różnicom czasowym panuje tam cały czas większy online. Wiem, że jest godzina przed 10:00 rano to takie porównywanie online będzie słabe, ale na Feronis jest obecnie 270 online, a na Angrathar 1450, to logiczne, że jak ktoś chociażby rano chce sobie pograć rhc / jakiś raid to idzie na drugi realm bo na Feronis nie pogra do późnych godzin popołudniowych. Wczoraj po 19:00 na Feronis było 1400 online jakoś, a Angrathar uderzał 4000 :/

Idą wakacje, więc wnioskując po typowych spadkach online w tym okresie to może być szybki R.I.P. dla Feronis

Cross BG / RHC czy zwiększenie liczby eventów to takie typowe próby łatania tonącego statku.

Chciałbym się dowiedzieć co administracja właściwie zamierza zrobić? Może będą jakieś transfery na Angrathar z Feronisa w stylu świeże 80tki?

• Uwielbiam to! 1
  • Haha 1
  • Idealnie! 3

ozzi91    6

W tym momencie to niestety tak jak pisał @Vipermagi "próby łatania tonącego statku".

Potrzeba męskiej decyzji co do Feronisa przy czym osobiście ja widzę jedno rozwiązanie obarczone sporymi wątpliwościami. Obecnie Feronis zmierza powoli ku zagładzie, widać to chociażby po rekrutacjach do topowych gildii. Co z tego że się ubije LK HC jak nie będzie komu się pochwalić tym osiągnięciem. Tak jak ktoś pisał wcześniej, ciężko będzie zachęcić polaków na grze na serwerze o mniejszym online. Jak widzę server z liczbą osób 1000 a 3000 to wiadomo który wybiorę.

Część graczy po wymarciu Feronisa przestanie grać w wotlk, dlatego może warto podjąć decyzję co do możliwości transferu postaci na Angrathar w ograniczonym zakresie co do transferowanych rzeczy? Ja np bym był usatysfakcjonowany transferem postaci z jakąś minimalną ilością golda na skille i np reputacjami i gsem na poziomie 2k, aby Ci co normalnie wyexpili postać nie byli jakoś bardzo poszkodowani, chociaż nie oszukujmy się narzekający na taką decyzję też będą. I wtedy zamknąć Angrathar bo i tak prędzej czy później ten serwer padnie. To by był taki gest dobroci dla starych graczy tego serwera wspierających ten projekt. Można by to zrobić nawet za pp i tylko przez określony czas. Moim zdaniem Angrathar zabił Feronisa tak jak Kain zabił Abla i nie ma tu co ratować, dać jeszcze trochę czasu ludziom na ubicie LK i powoli rezygnować z tego serwera. Wiem, że przenosiny postaci to też nie najlepsze rozwiązanie ale nie ma jak inaczej uhonorować starych graczy a to tylko poprawi jeszcze bardziej online na Angratharze chyba że wychodzimy z założenia że tyle online co jest to jest już dobrze i nie ma co sprowadzać więcej graczy.

• WTF?! 1

Radobe    10

@ozzi91 nie będzie transferów bo dla administracji  jest to nie opłacalne :) Wystarczy zobaczyć jakie ceny w sklepie premium są na Feronis a jakie na Angrathar, gracze z Angrathar byli by poszkodowani bo każdy by expił postacie na feronis a potem by je przenosił na Angrathar .

• Lubię to! 1
  • Idealnie! 1

Fistbirt    33

Mam nadal nadzieję, że będzie dobrze. Nie chcę nawet myśleć o transferach... Dla mnie wygląda sprawa tak : Feronis albo nic :) 

• Lubię to! 1

Verdisch    3

Na tyle łatwo się gra na 2 realmie ze transfery nie sa konieczne. Wystarczy poświęcić troche czasu na postac, tym bardziej ze mamy tam naxa (zaraz uldu) i nie trzeba nadganiac nie wiadomo ile raidow a zarobienie hajsu tez nie jest trudne. Instant 80+gold+repy itp za transfery byloby smieszne. Niby chcecie aby realm zyl ale sami uciekacie, niby chcecie aby bylo lepiej ale sami nic nie robicie jeśli jakas inicjatywa ze strony administracji zostanie wysunieta, a sama administracja nic nie zrobi jeśli gracze maja wywalone w to.

• Lubię to! 2

Rosenkrantz    191
10 minutes ago, Verdisch said:

Niby chcecie aby realm zyl ale sami uciekacie, niby chcecie aby bylo lepiej ale sami nic nie robicie jeśli jakas inicjatywa ze strony administracji zostanie wysunieta, a sama administracja nic nie zrobi jeśli gracze maja wywalone w to.

Z dedykcją dla wszystkich zmieniających serwer "bo tam w tej chwili jest lepiej".

jawor    50

Tak wiele osób narzekało na togc, że niby "nudny kontent", a tymczasem najwięcej chętnych do gry było właśnie wtedy na feronisie po zdjęciu buffa z 25hc. Teraz jak mamy icc i niby "ciekawy rajd" to tych chętnych do gry brakuje. Trzeba sobie zadać pytanie, czemu? Odpowiedź jest prosta - spora cześć graczy, która przestała już grać na feronisie, to byli gracze niedzielni. Nie mieli za dużo czasu, nie mieli ambicji na progres itd. liczyli na prostą i przyjemną rozrywkę. Za tego togc byle pug  był  w stanie zrobić 4/5 na hc, a teraz na icc te same pugi robią 3/12 na normie po słynnych fixach DB, online z tygodnia na tydzień zmniejszył się diametralnie, bo po prostu ci przeciętni nie mają za bardzo czego szukać na tym serwie. :) Na feronisie teraz zostali w większości gracze bardziej ambitni lub rajdujący w gildiach, którzy nie odczuli za bardzo tych poprawek.

ozzi91    6

Panowie i Panie, ja szczerze naprawdę szczerze mam  dosyć naxxa i ulduaru i gdyby było online takie  jak było przed Angratharem to ja nie widzę wcale powodu do przejścia na drugi serwer. Co do opłacalności transferów dla administracji, nic nie stoi na przeszkodzie żeby wprowadzić jakąś rozsądną cenę adekwatną do cen na Angratharze a nie Feronisie, kto będzie chciał to kupi, ja np więcej hajsu zarobię hajsu pracując niż jakbym miał ten czas poświęcić na expienie. Dla mnie goła 80 już by była spoko, kij w te reputacje i gold, mi się nie chce expić setnej postaci od nowa. Opcja transferów musiałaby się zbiec z zamknięciem Feronisa bo nawet jak nie będzie to oficjalne zamknięcie to po transferach serwer nieoficjalnie i tak by był dead.

Transfery to metoda na zwiększenie online, a online na Angratharze jest ok dlatego rozumiem administrację.

chris    58

Ulduar (szczególnie w wersji pre-nerf i z boostami) jest fajny jak gra się w dobrej gildii, ale dla pugów nie jest to zbyt wygodny raid. Po jego wejściu na Angratharze, powinno wzrosnąć zainteresowanie słabszych i średnio-zaawansowanych grajków (tworzących większość populacji) farmą ICC + ToC na Feronisie. O ile grywalny online na Feronisie utrzyma się do tego czasu.

• Lubię to! 1

PorkButcher    8
6 godzin temu, jawor napisał:

Tak wiele osób narzekało na togc, że niby "nudny kontent", a tymczasem najwięcej chętnych do gry było właśnie wtedy na feronisie po zdjęciu buffa z 25hc. Teraz jak mamy icc i niby "ciekawy rajd" to tych chętnych do gry brakuje. Trzeba sobie zadać pytanie, czemu? Odpowiedź jest prosta - spora cześć graczy, która przestała już grać na feronisie, to byli gracze niedzielni. Nie mieli za dużo czasu, nie mieli ambicji na progres itd. liczyli na prostą i przyjemną rozrywkę. Za tego togc byle pug  był  w stanie zrobić 4/5 na hc, a teraz na icc te same pugi robią 3/12 na normie po słynnych fixach DB, online z tygodnia na tydzień zmniejszył się diametralnie, bo po prostu ci przeciętni nie mają za bardzo czego szukać na tym serwie. :) Na feronisie teraz zostali w większości gracze bardziej ambitni lub rajdujący w gildiach, którzy nie odczuli za bardzo tych poprawek.

online spadł z otwarciem nowego realmu, niedzielni gracze nadal próbują raidować w niedzielę...

• Lubię to! 1
  • Nie lubię 1

yokit    5

Wg mnie po cholerę utrudniali DB? Tryb heroic jest od tego aby było ciężko a nie normal.... I żaden powód " Blizzlike " mnie nie przekonuje, zwłaszcza że Global słynie z nerfienia rajdów w trybie mythic.

• Nie lubię 4
  • LOL! 2
  • Coooo? 1

Graal    959
59 minut temu, yokit napisał:

Wg mnie po cholerę utrudniali DB? Tryb heroic jest od tego aby było ciężko a nie normal.... I żaden powód " Blizzlike " mnie nie przekonuje, zwłaszcza że Global słynie z nerfienia rajdów w trybie mythic.

O jakie utrudnienie na normie Ci chodzi?

9b4c0eeb139316917bf81ebcbc38dc52.jpg