Skocz do zawartości

test test test

Zaloguj się, aby obserwować  
Walesledziem

BG 10-19! TWINKI! REWOLUCJA! LISTA: REFORM, USTAW! OŻYWIENIE BITEW PVP!

Recommended Posts

Szanowni Państwo, drodzy towarzysze broni. W niniejszym artykule chciałbym poruszyć kluczowe kwestie związane z grą pvp na batterground „Warsong Gulch” skierowane głównie dla lv 10-19. Aczkolwiek wszystkie moje punkty można wprowadzić we wszystkich bitwach PVP nie zależnie od przedziału LV. Wraz z pojawieniem się nowego realma oraz wprowadzeniem nowego sezonu gra na bitwach PVP została zepchnięta w zapomnienie. Podane pomysły zostały uporządkowane w kolejności największego priorytetu. Każdy punkt zostanie uzasadniony efektywnym skutkiem jaki może zaowocować.

1.       Exp na BG najlepiej w dużej ilości– zachęci to graczy expiących oraz może dać możliwość odpalania BG nawet w przedziałach 20-29 i wyżej. Ta propozycja powinna zostać wprowadzona jak najszybciej ze względu na zanikającą ilość BG. Często odpalanych przeze mnie w sposób sztuczny przez spam do ludzi.

2.       Worki za wygrane BG w postaci itemów najlepiej tych samych które można zdobyć za rdf lub czegokolwiek innego świecącego, które będą przychodzić na pocztę a nie pojawiać się w bagu bo często gracze na niskich lv mają zapchane kieszenie.

3.       Zmniejszenie wymaganej ilości zapisanych graczy oraz obecnych graczy na BG podczas odpalonej bitwy z 5v5 do chociażby 3v3. Pozwoli na częstsze odpalanie oraz dłuższe BG które nie zamkną się po 5 min szczególnie o późnych porach gdzie np. w jednej frakcji jest 8 ludzi w przedziale 10-19 zaś w drugiej frakcji 3 osoby w tym przedziale. Wymagana ilość 5v5 przekreśla całkowicie możliwość odpalenia BG gdy ilość graczy wymaganych jest powyżej ilości graczy online w danej frakcji.

4.       Mieszania frakcji – przypisywanie gracza do danej drużyny, która posiada mniejszą liczebność niezależnie od frakcji. Pozwoli to na wyrównanie ilości graczy oraz krótszy czas oczekiwania w kolejce.

5.       Gdyby udało się wprowadzić tą zmianę można  byłoby zmienić wymaganą ilość gracz w ten sposób iż nie ma znaczenia czy w w hordzie i ally będzie po 3v3 lub 5v5 lecz by suma zapisanych osób zarówno w ally i hordzie była równa 3v3=6 lub 5v5=10. Więc dla przykładu jeśli suma wymagana wynosi 6 to wystarczy że w hordzie będzie 1 osoba zapisana zaś w ally 5 analogicznie jeśli suma wymagana jest 10 to w hordzie może być zapisanych 8 osób zaś w ally 2.

6.       Równowaga w ilości twinków po obu drużynach czyli przydzielanie graczy z zatrzymanym lv  do drużyn gdzie jest ich mniej w taki sposób by po obu stronach było ich tyle samo lub o jedną osobe maksymalnie więcej. Uwaga!: Są gracze którzy grają twinkami nie koniecznie na 19 lv widziałem osobę grającą na 10lv która zabiła 19lv. Ta zasada również powinna działać na graczy którzy mają zatrzymany exp niezależnie na jakim lv.

7.       Przydzielanie tych samych klas do innych drużyn. Pozwoli to ograniczyć dublowanie tych samych klas w danej drużynie. Ten punkt jest bardzo istotny na BG w przedziale 10-19. Często zdarzały się sytuacje gdzie w jednej drużynie było 2 druidów zaś w drugiej żadnego. Zabicie jednego bisowego druida wymaga min 3 ogarniętych graczy zaś 2 druidów wiążę się z przegraną bez żadnej szansy na wygraną lub graniem na remis przez całe BG w postaci trzymania flagi. Kolejną klasą dość popularną jest hunter. W sytuacji gdzie ich ilość przeważa o 1-2 graczy daje to niesamowitą przewagę dpsu, stunów danej drużynie skutkując często przegraną w drugiej.  

8.       Równowaga pod względem gear scora/itemów. Przypisywanie graczy do drużyn w taki sposób by suma lv itemów lub grear scora wszystkich graczy danej drużyny była w przybliżeniu równa sumie w drugiej drużynie.

Mam nadzieję że chociaż pierwszy punkt zostanie wdrożony w żywot servera. Nie jestem programistą i nie znam się pod względem technicznym ale jestem przekonany że jest to do wykonania. Podejrzewam że jeden punkt może wykluczać drugi punkt jak np. 6 może eliminować 8 bądź na odwrót. Ten post będzie ciągle przeze mnie edytowany ze względu na napływające moje bądź wasze pomysły, poprawki dlatego apeluje do twinków o dyskusje w tej sprawie w celu znalezienia najbardziej optymalnych rozwiązań w dążeniu do ożywienia bitew PVP.

Z POWAŻANIEM WALESLEDZIEM

• Lubię to! 5
  • Nie lubię 5

Verdisch    3

Szkoda ze sytuacja z bg na przedzialach od 10-19 do 70-79 to wszystki wina twinkow. Blok expa powinien byc usuniety zeby takie rakowisko nie istnialo albo jak juz chcesz sugestie pisac to napisz o osobnych bg dla twinkow, a nie wykorzystujecie perfidnie graczy expiacych zeby sobie ich na bg oneshotowac.

• Lubię to! 4
  • Nie lubię 2

2 godziny temu, Verdisch napisał:

Szkoda ze sytuacja z bg na przedzialach od 10-19 do 70-79 to wszystki wina twinkow. Blok expa powinien byc usuniety zeby takie rakowisko nie istnialo albo jak juz chcesz sugestie pisac to napisz o osobnych bg dla twinkow, a nie wykorzystujecie perfidnie graczy expiacych zeby sobie ich na bg oneshotowac.

Szanowny Panie Verdisch. Z pewnością ma Pan racje że dobrym rozwiązanie było by stworzenie oddzielnego BG dla Twinków. Aczkolwiek obecna liczba graczy na realmie zniszczyłaby rozrywkę zarówno na BG dla zwykłych graczy oraz dla graczy twinkowych ponieważ doszłoby do sporej dysproporcji szczególne w przedziale 10-19. Doprowadziłoby to do rzadszego odpalania BG i mniejszej ilości graczy. To rozwiązanie było by dobre gdyby na realmie grało codzień minimum 3k ludzi. Co więcej gdyby wprowadzić exp na bg wiele osób było by usatysfakcjonowana dostaniem od czasu do czasu w tyłek. Moje sugestie nie służyłyby tylko twinkom lecz również graczom low lv ponieważ poziom drużyn dążyłby do wyrównania. A w takiej sytuacjach nawet low lve są wstanie wiele wnieść i przesądzić o zwycięstwie BG. Zmiany sprawią że BG stanie się grą drużynową a nie grą pojedynczych jednostek.

• Lubię to! 2
  • Nie lubię 1

Sunnyday    1

Pozwolisz, że skomentuję?

20 godzin temu, Walesledziem napisał:

1.       Exp na BG najlepiej w dużej ilości– zachęci to graczy expiących oraz może dać możliwość odpalania BG nawet w przedziałach 20-29 i wyżej. Ta propozycja powinna zostać wprowadzona jak najszybciej ze względu na zanikającą ilość BG. Często odpalanych przeze mnie w sposób sztuczny przez spam do ludzi.

Myślę, że zanikająca ilość bg jest ze względu na zmniejszenie ilości expiących, a nie przez zmniejszenie zainteresowania PvP. Z drugiej strony jak dadza, jak to napisałeś, EXP w dużej ilości, to takie nie-twinki szybko wbiją lvl pozwalający na grę w następnym przedziale, i sytuacja w 10-19 wróci do punktu wyjściowego.

Cytat

2.       Worki za wygrane BG w postaci itemów najlepiej tych samych które można zdobyć za rdf lub czegokolwiek innego świecącego, które będą przychodzić na pocztę a nie pojawiać się w bagu bo często gracze na niskich lv mają zapchane kieszenie.

Jak wyżej, chociaż i worek i twink token to już 2 sloty/bg.

Cytat

3.       Zmniejszenie wymaganej ilości zapisanych graczy oraz obecnych graczy na BG podczas odpalonej bitwy z 5v5 do chociażby 3v3. Pozwoli na częstsze odpalanie oraz dłuższe BG które nie zamkną się po 5 min szczególnie o późnych porach gdzie np. w jednej frakcji jest 8 ludzi w przedziale 10-19 zaś w drugiej frakcji 3 osoby w tym przedziale. Wymagana ilość 5v5 przekreśla całkowicie możliwość odpalenia BG gdy ilość graczy wymaganych jest powyżej ilości graczy online w danej frakcji.

To kiedyś działało na HG. CHociaż ze względu na mobilność niektórych klas bg może być "nierozegrane". Po prostu Nawet w 3 twinki nie ubijecie druida wspomaganego choćby przez warriora/locka - a przecież jeszcze trzeba uważać na swoją flagę.

Cytat

4.       Mieszania frakcji – przypisywanie gracza do danej drużyny, która posiada mniejszą liczebność niezależnie od frakcji. Pozwoli to na wyrównanie ilości graczy oraz krótszy czas oczekiwania w kolejce.

5.       Gdyby udało się wprowadzić tą zmianę można  byłoby zmienić wymaganą ilość gracz w ten sposób iż nie ma znaczenia czy w w hordzie i ally będzie po 3v3 lub 5v5 lecz by suma zapisanych osób zarówno w ally i hordzie była równa 3v3=6 lub 5v5=10. Więc dla przykładu jeśli suma wymagana wynosi 6 to wystarczy że w hordzie będzie 1 osoba zapisana zaś w ally 5 analogicznie jeśli suma wymagana jest 10 to w hordzie może być zapisanych 8 osób zaś w ally 2.

6.       Równowaga w ilości twinków po obu drużynach czyli przydzielanie graczy z zatrzymanym lv  do drużyn gdzie jest ich mniej w taki sposób by po obu stronach było ich tyle samo lub o jedną osobe maksymalnie więcej. Uwaga!: Są gracze którzy grają twinkami nie koniecznie na 19 lv widziałem osobę grającą na 10lv która zabiła 19lv. Ta zasada również powinna działać na graczy którzy mają zatrzymany exp niezależnie na jakim lv.

3x OK

Cytat

7.       Przydzielanie tych samych klas do innych drużyn. Pozwoli to ograniczyć dublowanie tych samych klas w danej drużynie. Ten punkt jest bardzo istotny na BG w przedziale 10-19. Często zdarzały się sytuacje gdzie w jednej drużynie było 2 druidów zaś w drugiej żadnego. Zabicie jednego bisowego druida wymaga min 3 ogarniętych graczy zaś 2 druidów wiążę się z przegraną bez żadnej szansy na wygraną lub graniem na remis przez całe BG w postaci trzymania flagi. Kolejną klasą dość popularną jest hunter. W sytuacji gdzie ich ilość przeważa o 1-2 graczy daje to niesamowitą przewagę dpsu, stunów danej drużynie skutkując często przegraną w drugiej.  

A party queue? A jak jedna frakcja dostanie twinka, a druga druida na 12lvl? Albo np. my w ally zapiszemy się w pt 3x druid, a horda tak samo, tylko 3x hunter - to bg nie wystartuje?

Ogólnie chodzi mi o to, że będzie duży problem z dobraniem graczy po uwzględnieniu Twoich "filtrów" (o ile to w ogóle wykonalne technicznie). Bo, czysto teoretycznie, biorąc pod uwagę poprzednie punkty, to jest tak: gracze zapisują się, wow "liczy" zapisane twinki. Dzieli ich ze względu na frakcję i na ilość (a co jak się zapisze nieparzysta liczba?) i na zdublowane klasy (OK, podzieliło dwóch warków, został jeszcze rogue i druid - jak ich podzielić, żeby było uczciwie?)

Inna sprawa - zapisują się groszki + następujące twinki: warrior, szaman, druid, priest. Wow rozdziela twinki następująco: Warrior + szaman vs druid + priest. Pozdrawiam, przecież tu 2 twinki i tam 2 twinki, mamy równe bg.

Cytat

8.       Równowaga pod względem gear scora/itemów. Przypisywanie graczy do drużyn w taki sposób by suma lv itemów lub grear scora wszystkich graczy danej drużyny była w przybliżeniu równa sumie w drugiej drużynie.

NIE. Koledzy się rozbiorą, (bez skojarzeń!) zapiszą na bg, po wejściu na WSG założą gear i farma groszków.

• Lubię to! 1

Dziękuje „Sunnday” za merytoryczny komentarz oraz dostrzeżenie błędów w moich pomysłach.

3 godziny temu, Sunnyday napisał:

Myślę, że zanikająca ilość bg jest ze względu na zmniejszenie ilości expiących, a nie przez zmniejszenie zainteresowania PvP. Z drugiej strony jak dadza, jak to napisałeś, EXP w dużej ilości, to takie nie-twinki szybko wbiją lvl pozwalający na grę w następnym przedziale, i sytuacja w 10-19 wróci do punktu wyjściowego

1. Duża ilość expa pozwoliłaby uruchomić BG na poziomach powyżej 19. Osobiście uwielbiam expić na BG i myślę że dla wielu graczy byłaby to odskocznia od monotonnych questów. Ale nawet mała ilość expa zachęciłaby graczy na BG bo sam honor na low lv jest bezużyteczny. Oczywiście można kupić itemy na low lv za honor ale większość osób jest tego nieświadomych co więcej szybko zdobędą lepsze na rdf. A jakikolwiek exp dałby poczucie graczom że nie zmarnowali tego czasu. Chciałbym by BG i rdfy były na podomnym poziomie.

A party queue? A jak jedna frakcja dostanie twinka, a druga druida na 12lvl? Albo np. my w ally zapiszemy się w pt 3x druid, a horda tak samo, tylko 3x hunter - to bg nie wystartuje?

Ogólnie chodzi mi o to, że będzie duży problem z dobraniem graczy po uwzględnieniu Twoich "filtrów" (o ile to w ogóle wykonalne technicznie). Bo, czysto teoretycznie, biorąc pod uwagę poprzednie punkty, to jest tak: gracze zapisują się, wow "liczy" zapisane twinki. Dzieli ich ze względu na frakcję i na ilość (a co jak się zapisze nieparzysta liczba?) i na zdublowane klasy (OK, podzieliło dwóch warków, został jeszcze rogue i druid - jak ich podzielić, żeby było uczciwie?)

Inna sprawa - zapisują się groszki + następujące twinki: warrior, szaman, druid, priest. Wow rozdziela twinki następująco: Warrior + szaman vs druid + priest. Pozdrawiam, przecież tu 2 twinki i tam 2 twinki, mamy równe bg.

7. Masz racje. Mój pomysł spowodowałby że BG mogłoby się nie odpalić dlatego trzeba zmienić tą zasadę i powinna ona działać tylko dla twinków. Co więcej liczba twinków w jednej drużynie powinna być równa lub nie powinna przekraczać więcej niż 1. W tedy twink zapisujący się po odpalonym BG nie będzie musiał czekać w kolejce by zapisał się kolejny twink.

NIE. Koledzy się rozbiorą, (bez skojarzeń!) zapiszą na bg, po wejściu na WSG założą gear i farma groszków.

8. Rzeczywiście jest to sposób by to obejść. Nie ukrywam że są gracze twinkowi, którzy są dwulicowi i będą to wykorzystywać by zaspokoić swoje potrzeby. Aczkolwiek są też gracze, którzy dążą by gra była jak najbardziej wyrównana. Lecz gdyby działały wcześniejsze punkty to sądzę że gracze nie byliby wstanie przewidzieć do jakiej drużyny się dostana. 

• Nie lubię 1

Draka    1

Cześć,

Temat bardzo ciekawy i głęboki... Waleśledziem jest jedynym graczem dzięki któremu obecnie BG na poziomie 10-19 w ogóle się odbywają - szacunek! .  Jestem na tym serwerze od jego "nowego" początku i pamiętam jak BG na low levelach odbywało się codziennie...  Było super :) . Tańczący Pierdzisław, który przestraszał moich synów :) , Gladiatorzy nie ustępujący nigdy pola walki. Ja uwielbiam zabawę w BG i ubolewam nad tym, że po 19 lv nic w tym temacie się nie dzieje. Twinki nie rozwalają bitew a exp leci. obecnie z bólem dobijam do 70 lv z nadzieją, że BG się zacznie... PVP do 80 lv na Sunwell to dotychczas temat tabu. Trzymam kciuki za rozruszanie towarzystwa!

• Nie lubię 1
  • Uwielbiam to! 2

Laryc    10
Dnia 30.03.2018 o 12:14, Wielki napisał:

kiedy pre?

Wszystko jest już praktycznie dopięte na ostatni guzik, obie frakcje podały składy i w next CTA widzimy się na polu bitwy.

Pozdrawiam.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.