Skocz do zawartości
Rosenkrantz

Słów kilka o cywilizowanym zachowaniu na RHC

Recommended Posts

Rosenkrantz    191

Uszanowanko.

Pewnie moje przemyślenia i tak mało kogo obejdą, ale co mi tam. Przeglądam skargi i ostatnimi czasy widzę wysyp skarg związanych z sytuacją typu: DPSy mają sprzęt z ICC, tank dużo słabszy. DPSy robią instancję swoim tempem, wchodząc tankowi na ambicję, wywiązuje się chryja, lecą wyzwiska, obelgi itp, grupa się rozpada. We wszystkich przypadkach widzę u tanka zachowanie implikujące, że to on ma święte i niezbywalne prawo do nadawania tempa grze, i jeżeli on sobie życzy, to reszta ma się "wlec" w jego żółwim tempie, co powoduje alergiczną reakcję depsów i dalsze napędzanie negatywnych emocji. W związku z tym, kilka słów na temat wzajemnego zrozumienia drugiej strony.

Apel do DPSów: zrozumcie takiego jegomościa. Tanków jest mało, on postanowił grać w mało popularnej roli, a Wy koniecznie chcecie mu udowodnić, że nie jest potrzebny. Takie zachowanie jest niepotrzebne, dajcie mu grać i się ubrać, tanki przecież są wysoce pożądane dla dobra serwera. Tak, to oczywiste, że nie utrzyma aggro na dłuższą metę, ale wchodzenie mu na głowę z tego powodu dla powiększania swojego ego jest żałosne. Zresztą, nawet nieubrany tank może złapać przynajmniej część uciekających mobów.

Apel do Tanków: zrozumcie ubrane DPSy. Dla praktycznie dowolnej klasy w sprzęcie rzędu 6k GS elitki z RHC są mniej więcej tak samo groźne, jak zwykłe mobki przy lvlowaniu. Zastanówcie się moment, kto zyskuje na spowalnianiu takiej grupy dla samej zasady "BO TANK MA PULLOWAĆ"? (odp: nikt). Zamiast konfrontować, współpracujcie - nadal możecie łapać najgroźniejsze cele i pomagać je ustawić do jeszcze szybszego zbicia.

Pamiętajmy, WoW jest naszym wspólnym zajęciem w czasie wolnym. Wszyscy chcemy dobrze spędzić czas, więc nie próbujmy na siłę robić sobie na złość :3

• Lubię to! 6
  • Uwielbiam to! 2
  • Szkoda 1
  • Brawo! 1

vpropejn    15

Od zawsze tak było jako, że zazwyczaj na RHC czekasz tylko na tanka, to zawsze jest on w teorii najcenniejszy, stąd też ludzie starają się nie wywalać takich nawet ze słabszym gearem. Ludzie się kłócą bo nie rozumieją jak to wygląda z drugiej strony, a wielu z nich np. gra od zawsze tankiem/dpsem stąd też nie kminią jak się gra dobrze ubraną postacią "po drugiej stronie". po czym wywiązują się bezzsensowne dyskusje i puszczają nerwy niepotrzebnie.
Ja również apeluje w tej sytuacji do heali aby nie obrażali się na cały świat i leczyli całą grupę a nie na przykład tylko swojego ziomeczka. Pozdrawiam,.

cziczu    61

Takie apele zawsze wydają mi się dosyć głupie ;p 

Ale byłoby super jakbyśmy nabrali trochę więcej empatii. Starali się być wobec siebie po prostu w porządku i szanowali innych graczy na każdej płaszczyźnie, czy na rhc, na bg, czy na rajdzie. Ot tak. Żeby żyło/grało nam się lepiej ;) 

DebowyMocny    176

Ja jak tankuje rhc czy rdf to dps pullający moby nie jest dla mnie problemem, gorzej gdy taki zaczyna gadać "hurrr durrr tank czemu nie umiesz utrzymać aggro".

Sry ale skoro drogi dpsie chcesz pullać se mobki to zamknij morde a nie liczysz na to że oooo wielkiemu "panisku" zachce się pullać mobki to tank ma potem od razu zabrać. Jest coś takiego jak cooldowny (patrz w szczególności tank dk i jego DnD) i tank mechanicznie nie ma możliwości zebrać każdego moba jakiego pullniesz od razu jak tylko pullniesz.

A jak jakiś dps nadal nie łapie o co chodzi i nadal zgrywa "Wielkiego pro wowgoda który gdyby mógł to by zrobił icc25 hc solo" to ja spokojnie klikam votekick bo na miejsce takiego gościa jest nieskończenie wielu innych dpsów.

Kodi9    16

W sumie teraz na rhc tank jest zbedny bo bez problemu mozna wytankowac to plate dps ;v

vpropejn    15

Plate dps nie wytankuje hora hc. Reszte moze tak ale to tez zalezy czy heal jest w miare dobry, bo mobki potrafia mocne kryty walic

Ghost    150
1 godzinę temu, Kodi9 napisał:

W sumie teraz na rhc tank jest zbedny bo bez problemu mozna wytankowac to plate dps ;v

Jasne, oczywiście. Wszedł taki warek w DPS a heal miał 3k gsu... Jedno hero robi się 30 minut...
Spoko. Plate DPS zapisujcie się częściej jako tank. Będzie miło i krócej będziemy czekać.