Skocz do zawartości

test test test

• Ogłoszenia

• MrCulé

Darmowy exp boost x4!   16.02.2018

Nie kupujcie tygodniowego Exp boosta. W przyszłym tygodniu od 18:00 w piątek do 18:00 w sobotę wszyscy gracze będą mogli skorzystać z darmowego exp boosta x4! 
Zaloguj się, aby obserwować  
MrCulé

TRANSMOGI - alternatywny system + ankieta.

TRANSMOGI - decyzja!  

1. 1. Jakie jest Twoje zdanie na temat zaprezentowanych systemów transmog? Który system wybierasz?

• Wybieramy pierwszy tj. wczorajszy system transmog.
      36
    • Wybieram drugi tj. dzisiejszy system transmog, ten przedstawiony w tym temacie.
      191
    • Żaden z przedstawionych systemów mi się nie podoba. Wolę, aby na razie transmogów nie wprowadzać i poczekać do sezonu ICC; wtedy też wrócić do zasad funkcjonowania systemu.
      81

Recommended Posts

MrCulé    2380

Dzień dobry, 

po wczorajszym ogłoszeniu systemu transmogów i podzielonymi opiniami w tym temacie. Nikt nie chce Wam robić na złość, w zasadzie nie wiem czy znajdziecie drugi taki serwer, gdzie administracja tak bardzo liczy się z Waszym zdaniem, ale okej, dość kazania, przejdźmy do konkretów. 

NPC od transmogów będzie oferował cztery modele zbierania tokenów i kupowania transmogów. Po kliknięciu w owego NPC wyświetli Wam się wybór modelu, w którym chcecie zbierać i aktywować transmogi. Będą to: model PvE,  model PvPmodel mieszany oraz model Twink. 

Model PvE 

Model PvE będzie dedykowany rzecz jasna dla graczy PvE. Zaletą tego modelu będzie zupełne porzucenie wymagania jakim jest rozgrywanie aren. 

Wymagania modelu PvE: 

Zwykły transmog:

Spoiler

• 12 RDF Heroic Transmog Token  zrobienie jednego heroica w średnim gearze to 20 minut. 12x20 minut = 240 min. Z tym, że w zasadzie granie RDF jest częścią rozgrywki, bo wielu graczy PvE robi daily PvE;  
  • 5 BG Transmog Token ➡ zrobienie jednego BG to również około 20 minut. 5x20 = 100 minut;
  • 9 WG Transmog Token ➡ tutaj wszystko zależy od tego jak będą się układały starania frakcji. Aczkolwiek umówmy się WG to nie będzie wielki problem, bo zarówno gracze PvE jak i PvP będą robić to dla VoA; 
  • 150g; 
  • 1 epicki czerwony kamień.

Legendarny transmog: 

Spoiler

• 60 RDF Heroic Transmog Token 40x20 minut = 1 200 minut;
  • 30 BG Transmog Token 35x20 minut = 700 minut;
  • 40 WG Transmog Token jak wyżej. 
  • 5 Crusader Orb
  • 5000g
  • 5 epickich kamieni.

Tak, nie ma w tym modelu raid tokenów. Gracze PvE i tak grają raidy, więc to wymaganie jest absolutnie zbędne. Generalnie w tym systemie rezygnujemy z tokenów raidowych. 

Model PvP

Ten model rzecz jasna będzie dedykowany dla graczy PvP. 

Zwykły transmog:

Spoiler

• 3 RDF Heroic Transmog Token  3x20 minut = 60 minut; 
  • 12 BG Transmog Token ➡ zrobienie jednego BG to również około 20 minut. 12x20 = 240 minut;
  • 9 WG Transmog Token ➡ jak w przypadku opisu modelu PvE;
  • 15 Arena 3v3 Transmog Token ➡ tutaj zakresu minutowego nie określimy, ale rezerwujemy na to domyślnie 40 minut. W poniższym tokenie legendarnym i modelu mieszanym również założyliśmy pewien domyślny czas; 
  • 150g;
  • 1 epicki czerwony kamień;

Legendarny transmog: 

Spoiler

• 18 RDF Heroic Transmog Token 18x20 minut = 360 minut;
  • 48 BG Transmog Token ➡ 35x20 minut = 960 minut;
  • 40 WG Transmog Token jak w przypadku opisu modelu PvE;
  • 75 Arena 3v3 Transmog Token 
  • 5 Crusader Orb;
  • 5000g;
  • 5 epickich kamieni.

W tym modelu celowo zostały wykluczone areny 2v2, bo analogicznie jak w przypadku modelu PvE, ta część rozgrywki jest naturalna dla graczy PvP. 

Model mieszany

Jest to model dedykowany dla graczy, którzy (o dziwo) nie mają problemu z jednoczesną grą PvP i PvE. Jego wymagania czasowe są najmniejsze, bo gracz godzi się grać wszystko, bez określonej preferencji. 

Zwykły transmog:

Spoiler

• 5 RDF Heroic Transmog Token 6x20 minut = 120 minut;
  • 6 BG Transmog Token zrobienie jednego BG to również około 20 minut. 7x20 = 140 minut;
  • 6 WG Transmog Token ➡ jak w przypadku modelu PvE;
  • 20 Arena 2v2 Transmog Token;
  • 10 Arena 3v3 Transmog Token;
  • 50g.

Legendarny transmog: 

Spoiler

• 25 RDF Heroic Transmog Token ➡ 25x20 minut = 500 minut;
  • 30 BG Transmog Token 30x20 minut = 600 minut;
  • 30 WG Transmog Token ➡ jak w przypadku opisu modelu PvE; 
  • 100 Arena 2v2 Transmog Token;
  • 60 Arena 3v3 Transmog Token;
  • 3 Crusader Orb;
  • 3500g;
  • 5 epickich kamieni.

Model Twink 

Model jak sama nazwa wskazuje jest dedykowany Twinkom, którzy są pełnoprawnymi graczami Sunwella i nie powinniśmy ich pomijać w kwestii transmogów. Tokeny twinkowe będą dostępne do wydropienia dopiero po zatrzymaniu expa u przeznaczonego ku temu NPC. 

Zwykły transmog:

Spoiler

• 30 BG Twink Token - te tokeny będą dostępne za BG w przedziałach 10-79. Drop: 100% za wygraną, 0% za przegraną;
  • 50g;

Legendarny transmog: 

Spoiler

• 180 BG Twink Token;
  • 4000g;
  • 4 Crusader Orb.

W kontekście legendarnych transmogów dla twinów wymagania zostały zrównane do 80 lvl. Wynika to z tego, że pierwsze legendarne itemy to lvl 60, a więc brane pod uwagę powinny być twinki od 69 lvl. 

% na drop: 80 lvl

Spoiler

• RDF Transmog Token - 100% po skończeniu RDF - token dostaje każdy gracz. 
  • BG Transmog Token - 100% za wygraną BG, 0% za przegraną BG.
  • WG Mark - po prostu marki z WG.
  • Arena Transmog Token 2v2 - drop 100% za wygraną;
  • Arena Transmog Token 3v3 - drop 100% za wygraną;

Dodatkowe informacje: 

Spoiler

• 2H weapon będzie można zamieniać tylko na 2H weapon i analogicznie w przypadku innych części gearu. 
  • Będziemy na bieżąco monitorować sytuacje po wprowadzeniu transmogów; obecnie zasady pozostają niezmienne, ale mogą ulec zmianie w przyszłości. 
  • Być może ustawimy vendorów(gobliny oczywiście), którzy będą handlowali tokenami za złoto; aby zmniejszyć jego ilość w grze i jednocześnie zwiększyć jego wartość.
  • Usunięcie transmogów z każdej części będzie kosztowało 50g. 
  • Zmiana modelu będzie podlegała zmianie; będzie to koszt 2000g. 
  • Niestety nie uda się, aby transmog przechodził z broni starej, na broń nowowydropioną, dlatego wymagania zostały przez to odpowiednio obniżone. 

Podsumowanie - WAŻNE

I teraz tak, poświęciłem dzisiaj 4h na opracowanie i przeliczenie tego wszystkiego. Nie ma możliwości zmiany tej wartości, pozostają nam dwie drogi, albo ta, albo wczoraj zaprezentowany system. W utworzonej ankiecie będziecie mogli oddać swój głos, za tym systemem, za starym system, bądź zaznaczyć, że żaden system się nie podoba i wolicie, aby transmogów nie było. Tworząc ten system starałem się pogodzić Wasze interesy z interesami projektu i proszę, abyście to docenili. Ten system, będzie wymagał od nas dodatkowej pracy, ale jesteśmy w stanie to zrobić przez wzgląd na Wasze zadowolenie. 

Podkreślam, nie dyskutujemy już na chwilę obecną o zmianach wartości i proszę, abyście to uszanowali. 

• Lubię to! 10
  • Nie lubię 4
  • Uwielbiam to! 31
  • Haha 1

zozus1991    14

Mi osobiscie odpowiada. 
Ja mam takie pytanie może troszkę dziwne dla niektórych i proste, ale jak działa dokładnie ten system modeli? Ja mam wyfarmic item tak jak do teraz to każdy na serverze robil spamiac transmogi, później wybrać model np pve gdy będzie to item pve i nalozyc transmog token na ten przedmiot? czy po wyfarmieniu tokena sposobem model pvp będę miał npc z postawionym vendorem, gdzie będę mógł wybrać jaki to ma być wygląd itemu? Ale tak pytam bo nie widzę aby była możliwość kupna s3 sholderow na serverze a bardzo mi na tym zalezy, no chyba, ze gdzieś jest a ja o tym nie wiem , proszę mnie zrozumieć nigdy nie grałem na większym dodatku niz tbc. 

Heffestus    13

@zozus1991  O ile dobrze zrozumiałem z tego zdania"NPC od transmogów będzie oferował cztery modele zbierania tokenów i kupowania transmogów. Po kliknięciu w owego NPC wyświetli Wam się wybór modelu, w którym chcecie zbierać i aktywować transmogi. Będą to: model PvE,  model PvPmodel mieszany oraz model Twink. " To jeżeli wyfarmisz tokeny wymienione wyżej z danej kategorii t.j przykładowo PvE te RHC, bg itd. To mając wszystkie te rzeczy idziesz do tego gościa i w teorii "kupujesz" ten wygląd. Zastanawia mnie tylko czy będzie to coś na zasadzie scrolla jednorazowego użytku ze użyjesz raz i cześć czy będzie to opcja permanentna ze odblokujesz raz i będziesz mógł przerobić miliardy itemów na dany transmog który odblokowałeś.

Piootrek    528
7 minut temu, Heffestus napisał:

@zozus1991  O ile dobrze zrozumiałem z tego zdania"NPC od transmogów będzie oferował cztery modele zbierania tokenów i kupowania transmogów. Po kliknięciu w owego NPC wyświetli Wam się wybór modelu, w którym chcecie zbierać i aktywować transmogi. Będą to: model PvE,  model PvPmodel mieszany oraz model Twink. " To jeżeli wyfarmisz tokeny wymienione wyżej z danej kategorii t.j przykładowo PvE te RHC, bg itd. To mając wszystkie te rzeczy idziesz do tego gościa i w teorii "kupujesz" ten wygląd. Zastanawia mnie tylko czy będzie to coś na zasadzie scrolla jednorazowego użytku ze użyjesz raz i cześć czy będzie to opcja permanentna ze odblokujesz raz i będziesz mógł przerobić miliardy itemów na dany transmog który odblokowałeś.

Na każdy item należy zebrać te przedmioty osobno. Wzieliśmy pod uwagę fakt, że transmogi nie będą przypisane do slotu tylko do danego itemu, więc wydropienie nowego itemu będzie wiązało się z koniecznością nałożenia nowego transmogu. Z uwagi na ten fakt obniżyliśmy ceny.

Heffestus    13
5 minut temu, Piootrek napisał:

Na każdy item należy zebrać te przedmioty osobno. Wzieliśmy pod uwagę fakt, że transmogi nie będą przypisane do slotu tylko do danego itemu, więc wydropienie nowego itemu będzie wiązało się z koniecznością nałożenia nowego transmogu. Z uwagi na ten fakt obniżyliśmy ceny.

A na jakiej zasadzie dokładnie to będzie działało tak jak napisałem ze to będzie w wersji "Sklepu" ze będzie lista milionów itemów dostępnych jako funkcja transmoga i będziemy ja kupować następnie nakładać na item. Czy raczej będzie to coś takiego ze po zdobyciu tych tokenów, golda, kamienia kupimy przykładowo "Scroll of Transmogrification" i wtedy przy użyciu tego scrolla ściągamy "skórkę" itema z którego chcemy zrobić transmoga i nakładamy ją na item na którym chcemy owa "skórkę"?

YeTi    3

Czy będzie można Xmogować heirloomy?
Ponieważ nie znalazłem takiej informacji poniżej.

52 minuty temu, MrCulé napisał:
  • W przypadku Raid Transmog Token każdy gracz po zabiciu encountera będzie poddany osobnemu losowaniu tj. część graczy token może dostać w przypadku dropu poniżej 100%, a część nie. 
  • 2H weapon będzie można zamieniać tylko na 2H weapon i analogicznie w przypadku innych części gearu. 
  • Będziemy na bieżąco monitorować sytuacje po wprowadzeniu transmogów; obecnie zasady pozostają niezmienne, ale mogą ulec zmianie w przyszłości. 
  • Być może ustawimy vendorów(gobliny oczywiście), którzy będą handlowali tokenami za złoto; aby zmniejszyć jego ilość w grze i jednocześnie zwiększyć jego wartość.
  • Usunięcie transmogów z każdej części będzie kosztowało 50g. 
  • Zmiana modelu będzie podlegała zmianie; będzie to koszt 2000g. 
  • Niestety nie uda się, aby transmog przechodził z broni starej, na broń nowowydropioną, dlatego wymagania zostały przez to odpowiednio obniżone. 

edit; @down dziękuje za odpowiedź. Wielki plus, że o nas nie zapomnieliście.
Pozdrawiam Shapeless,

TesterRav    17

Witam, bardzo mi miło że moja sugestia została wzięta pod uwagę i choć trochę szkoda że nie udało się ustawić transmogowania na slot lub utworzenia kolekcji wykupionych wygladów (global things) to i tak bardzo się cieszę z obniżenia kosztów pojedynczego nałożenia wyglądu gdyż teraz są to ilości które można realnie uzbierać w ciągu kilku dni farmy na item :).
Zaskoczony jestem jedynie tym że skoro usunięte zostało wymaganie maksimum pve - raidów to wciąż pozostało wymaganie 3v3.(Mówię o modelu mieszanym)
Dziękuję za poświęcenie czasu i nerwów MrCule.
Pozdrawiam
Dutche
PS

Jak ida prace nad Val'anyrem :D ?

• Nie lubię 1

Sujezz    150

A gdyby tak wziąć system który wymyślił blizzard i do którego są nawet gotowe skrypty do trinitycore i wkleić na sunwella ?

Wyobraźcie sobie, że wybieracie item, i wygląd innego itemu z baga, dajesz kilka golda i masz.

Wiem, brzmi bardzo skomplikowanie dlatego można ułatwić wprowadzając wymogi robienia contentu typu rhc, którego nikt tak naprawdę nie lubi i nie dlatego gra na sunwellu. Niech posiedzą te 4 godziny na rhc żeby móc zmienić wygląd tego paska którego i tak ni uja nie widać poza ekranem logowania.

Wymyślacie coraz to nowe rzeczy żeby utrudnić życie innym.

• Nie lubię 8
  • Uwielbiam to! 6
  • Haha 1
  • WTF?! 2

Czikatilo    55

@Sujezz
Ten system jest bardzo dobrze dopracowany i przemyslany, proponowanie dalszych zmian jest bez sensu, jeżeli to co teraz zostało zaproponowane ci nie pasuje, to chyba nic by cie nie pasowało poza transmogami za 10 golda.

• Nie lubię 5
  • Uwielbiam to! 7

Sujezz    150
6 minut temu, Czikatilo napisał:

@Sujezz
Ten system jest bardzo dobrze dopracowany i przemyslany na globalu, proponowanie dalszych zmian jest bez sensu

fixed

• Nie lubię 6
  • Uwielbiam to! 5

dathremar    133

Imo dawanie transmogow za samo przegrywanie aren jest sporym bledem, zaraz znajda sie geniusze specjalnie przegrywajacy, w celu jak najszybszego wbicia transmogow - jezeli koniecznie chcecie dac tokeny za przegrywanie to wprowadzcie przynajmniej jakis tygodniowy cap typu max 2 tokeny w tygodniu za przegranie aren, lub ustawcie bazowa szanse na drop na np. 1% i zwiekszajcie ja zaleznie od personala (np +3% co 300 personala) lub czasu spedzonego na arenie (np. +3% za kazda minute z capem 15% bonusu). 

Co do kwestii transmogu przypisanego do itemu, a nie do slotu - mozna to rozwiazac wprowadzajac poprostu bezterminowy refund transmogow przywracajacy jakis % wartosci transmoga.

Kwestia transmogowania 2h w 1h byla wyjasniona, wiec warto tez byloby zapytac czy bedzie mozna transmogowac np. swordy w axe albo  mail w plate, a takze o restrykcje klasowe - przykladowo sety t1 i t2 mozna wydropic dla kazdej klasy, wiec czy np. DK bedzie mogl zmienic swoj armor w set zarezerwowany dla paladyna albo hunter nosic 2x warglaive?

Czy planujecie tez wprowadzic restrykcje dotyczace pewnych itemow (np. niezdobywalny juz t3 czy sety pvp z TBC), zeby byly one nagrodami za wyjatkowe osiagniecia w PvP i PvE?

• Nie lubię 1
  • Uwielbiam to! 1

MrCulé    2380
7 minut temu, dathremar napisał:

Imo dawanie transmogow za samo przegrywanie aren jest sporym bledem, zaraz znajda sie geniusze specjalnie przegrywajacy, w celu jak najszybszego wbicia transmogow - jezeli koniecznie chcecie dac tokeny za przegrywanie to wprowadzcie przynajmniej jakis tygodniowy cap typu max 2 tokeny w tygodniu za przegranie aren, lub ustawcie bazowa szanse na drop na np. 1% i zwiekszajcie ja zaleznie od personala (np +3% co 300 personala) lub czasu spedzonego na arenie (np. +3% za kazda minute z capem 15% bonusu). 

Co do kwestii transmogu przypisanego do itemu, a nie do slotu - mozna to rozwiazac wprowadzajac poprostu bezterminowy refund transmogow przywracajacy jakis % wartosci transmoga.

Kwestia transmogowania 2h w 1h byla wyjasniona, wiec warto tez byloby zapytac czy bedzie mozna transmogowac np. swordy w axe albo  mail w plate, a takze o restrykcje klasowe - przykladowo sety t1 i t2 mozna wydropic dla kazdej klasy, wiec czy np. DK bedzie mogl zmienic swoj armor w set zarezerwowany dla paladyna albo hunter nosic 2x warglaive?

Czy planujecie tez wprowadzic restrykcje dotyczace pewnych itemow (np. niezdobywalny juz t3 czy sety pvp z TBC), zeby byly one nagrodami za wyjatkowe osiagniecia w PvP i PvE?

Moje przeoczenie, w tym systemie nie będzie tokenów za przegrane areny. 

Poprawione. 

kanwulf    90

"Niestety nie uda się, aby transmog przechodził z broni starej, na broń nowowydropioną, dlatego wymagania zostały przez to odpowiednio obniżone. "

Dotyczy to też armoru? Jeśli tak to mega lipa, macie dostęp do core ToDa gdzie transmo było na stałe, przemyślcie to jeszcze.

• Uwielbiam to! 1

Akha72    118

Nie róbcie fun serwera, wdł mnie możliwość użycia przedmiotu do transmogu powinna być możliwa tylko po spełnieniu wymagań lvlowych, klasowych oraz proficiency (weapon / armor), przy jednoczesnym pokryciu się tych specyfikacji, tj. 1h sword -> 1h sword, mail -> mail, etc.

• Nie lubię 5
  • Uwielbiam to! 6

"2H weapon będzie można zamieniać tylko na 2H weapon i analogicznie w przypadku innych części gearu. " 
Rozwazycie zdjecie tego wymagania w przypadku broni legendarnych? Glevie, czy Thudnerfury, sa wieksze niz niejedna bron dwureczna. Warriorzy napewno by sie ucieszyli.

• Nie lubię 1
  • Uwielbiam to! 1

Lokszop    74

No i git, bardzo fajne rozwiązanie. Model twink <3<3<3

Nie wiem, czy gdzieś już o tym wspomniano: czy rozważycie możliwość ukrycia niektórych części gearu, jak naramki, bracery czy pasek? Czasem cały set bardzo zyskuje na tym wizualnie. Oczywiście fajnie, jakby taka opcja była dostępna np. za golda, a nie traktowana jak zwykły transmog. :D

Husky    4
4 godziny temu, dathremar napisał:

Czy planujecie tez wprowadzic restrykcje dotyczace pewnych itemow (np. niezdobywalny juz t3 czy sety pvp z TBC)?

Dlaczego set T3 jest niezdobywalny?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.