Skocz do zawartości

test test test

Zaloguj się, aby obserwować  
Valleige

Warcraft: Początek

Recommended Posts

Razjel    0

Nah, mówimy tutaj o filmie. Po prostu mogliby to jakoś inaczej pokazać, to jest moje odczucie że niektóre rzeczy działy się zbyt szybko i nie były do końca rozwinięte tak jak powinny.

Makaka    0

Film miał potencjał ale zbytnio hollywoda z niego zrobili. Aż się boję co będzie w następnych. Za to orki były fajnie przedstawione, to chyba jedyny plus tego filmu jak dla mnie.

Dragonn    0

Dla kogoś kto zna książki i gry ten film zawsze będzie miał więcej "ale" niż tak na prawdę ma dla kogoś kto idzie do kina na film akcji. Ja bym powiedział że ogólny zarys jest dobry, a te nieścisłe wątki dodano właśnie dlatego że to jest tylko film, i sama Garona...no cóż, ja to wziąłem sobie że no ktoś się musiał w Lotku zakochać to padło na nią, a jak znamy z wielu filmów, czasem taka miłość wychodzi bo...bo jest ta właśnie miłość i fajerwerki wśród fruwających toporów. 

Jak dla mnie mało magii, super zbroje i w ogóle kreacja postaci.

Raven    186

Ogólnie sam Duncan Jones się wypowiadał wielokrotnie, że nigdy nie wybaczy Legendary Pictures cięć które musiał zrobić przez ich politykę

titoven    1

Już nigdy nie dowiemy się jakby wyglądał film bez tych "cięć", aczkolwiek wydaje mi się, że większość z tych wyciętych scen (mówi się o 40 minutach) znajduję się w początkowych częściach filmu. Piszę to jako gracz (orientujący się mniej wiecej w świecie, a nie wielki fan książek i całej Sagi). Piszę to również z perspektywy postronnego widza, bo zrobienie filmu dla fanów tej marki nie wydaje mi się celem twórców.

Wg. mnie brakuje przede wszystkim pokazania:

a) dlaczego Orkowie muszą opuścić swój świat i zająć nowy (pokazanie zniszczenia i wytłumaczenie czemu się tak stało)

b) poświęcenie większej ilości czasu na omówienie kim jest Gul'dan, co to jest to "spaczenie" itd.

c) pokazanie choćby jednej konkretnej inwazji na ludzkie obozowiska (branie jeńców np.) i pokazanie np. jak jakiś piechur uszedł z życiem, dostał się do Stormwind, by opowiedzieć o tym co zaszło

d) wyjaśnienie kim jest Medivh (jakaś retrospekcja, opowiadanie jakiegoś bohatera)

To takie luźne sugestie, które być może gdzieś tam w np. tych wyciętych scenach się pojawiły. Oczywiście jakieś sceny z powyżej opisanych punktów w filmie mamy, ale wydaje mi się, że są z reguły zbyt symboliczne i miejscami powodują kłopoty z odbiorem filmu.

Obejrzałem film dwa razy, za drugim razem dopiero wyciągnąłem (wydaje mi się) wszystkie lub prawie wszystkie informacje z każdej sceny i ujęcia. Pierwszy raz w kinie byłem trochę rozczarowany i rozbity tempem akcji przez co moje odczucia po seansie były mocno mieszane.

Nyiar    0

zgadzam się z op świetnie orki zrobione ale film wyszedł amerykański jak jakaś kolejna część filmów od marvela a chyba każdy fan warcrafta oczekiwał czegoś bardziej ambitnego mnie się film podobał ale dlatego bo mam sentyment do tego uniwersum jakbym nie znal to pewnie 6/10 by dał nie więcej :P

Nyiar    0

dodam jeszcze że chciałbym kiedyś zobaczyć film o Rexxarze nakręcony w stylu zjawy czyli w miare na poważnie a nie typowy film akcji z usa

Nostratus    0

*Oceniam film jako fan lore Warcrafta*

Film Warcraft: Początek według mnie wypadł bardzo słabo. Po pierwsze wszechobecne CGI, rozumiem, że są sceny, które wymagają użycia green screena, ale nie do pomyślenia jest żeby 90% filmu było robione tą metodą.

split-face-portraits-of-warcraft-actors-and-their-cgi-counterpart-10.jpg?w=800

O charakteryzacji aktorów nawet nie wspomnę, bo to wielka niewiadoma dla twórców tego filmu.

Po drugie, nie podoba mi się zabieg Blizzarda, który tworzy nowy kanon. Film Warcraft nie jest kanoniczny z wydarzeniami z gry/książek etc. Cicho liczyłem na to, że film przedstawi wydarzenia takie jakie miały naprawdę miejsce, a nie zacznie tworzyć swój własny, wyimaginowany świat.

ALODI HALO, czym to w ogóle w filmie jest? Gdy to zobaczyłem od razu przyszło mi na myśl, że to jakiś kosmiczny konstrukt rodem z filmów sci-fi. Tutaj niezgodność z kanonem osiągnęła apogeum - Alodi, był pierwszym Strażnikiem Tirifsal, wszystko było uzasadnione i w ogóle pięknie grało, a w filmie? Wielka, niewiadoma kostka. Halo, halo coś tu nie gra.

Po trzecie, tak jak przedmówcy pisali, gra aktorska leży na dnie Deepholm i błaga o pomstę do Tytanów.

Jako, że interesuje się lore to oceniam film na 5/10. Ocena adekwatna do tego co przedstawia film.

Raven    186

Od samego początku było wiadomo, że ten film nie będzie trzymał się w 100% kanonowi, sam Duncan Jones mówił, że robi film dla fanów jednak nie będzie wpełni zgodny z grą W1 i lore tego okresu

ErtY    0
Akcja jest prosta jak konstrukcja cepa nawet dla kogoś, kto nie ma pojęcia o lore Warcrafta. To kino akcji, a nie dramat obyczajowy :)

Kilka osób z mojego otoczenia film obejrzało z pełnym zrozumieniem, nie mając wcześniejszej styczności z niczym, co nawet przeszło obok lore WarCraft.

Tak samo u mnie.

Jarek87    6

Szkoda, że szanse na drugą część są marne, wytwórnia nie wyłoży kasy bo film bardzo źle przyjął się w Stanach, zawojował za to rynek chiński na którym pobił oglądalnością Przebudzenie Mocy.

Szkoda, krytycy nie zostawili na filmie suchej nitki ale ludziom w zdecydowanej większości się podobał

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.