Skocz do zawartości
Orlan

Kompletny reset Feronisa

Recommended Posts

Orlan    3

Długo zastanawiałem się czy napisać ten temat. Po podsunięciu pomysłu na fb i odesłaniu do forum - jestem tu.

Otóż chciałem zaproponować powrót do początku. Kompletny reset, zero bezwzględne, null. Nawet liczba dzików przed orgrimmarem niech wróci do początkowej wartości. 
Pytanie - po co? 
Jak część społeczności Feronisa wyemigrowałem na Angrathar na jakieś 2 tygodnie, po czym kompletnie odpuściłem grę. Wciąż jednak obserwowałem profil na fb, wciąż czytałem komentarze. Feronis po 2-3 miesiącach od startu Angra  po rostu przeżył kryzys. Nie wiem jak jest na ogół ( sprawdzałem rano online - około 80, teraz około 350), ale pamiętam chwile, gdzie online o 19 wynosiło 5 (słownie pięć) osób. 
Dlatego też moja propozycja. Być może nie cała społeczność, ale część chciałaby zrekompensować się i wrócić na łono Feronisa od początku. Bez żadnych zbędnych ceregieli - powrót od zera. 
Pomysł motywuję faktem, iż zainteresowanie pierwszymi raidami wotlk jest na wybitnie wysokim poziomie. Oczywiście znajdą się też sceptycy, którzy to powiedzą "jak chcesz grać od zera to idź gdzieś indziej", albo to lepsze "graj na międzynarodowym xdd".   

Wiem, że na początku listopada macie zamiar otworzyć realm Burning Crusade, co może koloidować z planami. Pamiętajcie jednak, że pracowaliście nad błędami na Angratharze, więc na Feronisie nie powinno być ich AŻ TAK dużo do ewentualnych poprawek.

To jest tylko propozycja. Prosiłbym o wypowiedź kogoś z administracji oraz ewentualną ankietę wśród społeczności na mediach. 
Pozdrawiam i przepraszam za drobne błędy językowe.

• Lubię to! 1
  • Nie lubię 4
  • WTF?! 2

fatboomkin    0

"Być może nie cała społeczność, ale część chciałaby zrekompensować się i wrócić na łono Feronisa od początku. Bez żadnych zbędnych ceregieli - powrót od zera.  "

I expic po raz setny od nowa? Spojrz ile tematów jest dot. ewentualnych transferów ;)

Riw    41

To znaczy co? Że jak ktoś ma problem z powrotem do gry postacia lvl 80, to mu latwiej bedzie expic od zera? Że lepiej zaczynać znów nty raz od Naxx? Jak ktoś lubi nax to moze iść na nax czy uldu, na fero, żaden reset nie jest do tego potrzebny. A, no i te wszystkie 3 perwersy ktore lubia isc na toc moga na toc...

Feronis zostanie zresetowany, to ludzie wrócą z Angratharu? Jesteś pewien? :>

Rosenkrantz    191

Jak sam zauważyłeś, otwarcie nowego realmu możesz uważać za odpowiedź na Twoją prośbę.

A co do tego realmu... jest coś takiego jak marka. Stary Sunwell był dobrą marką, i dlatego przyciągnął ogrom ludzi, mimo że de facto był bardziej ToD-em przez wzgląd na ekipę, ale - jak widzisz - marka zadziałała i serwer odniósł sukces. Na tą chwilę "Feronis" jest marką spaloną, którą z punktu widzenia zarządcy należy wywieźć do lasu, zakopać i modlić się, żeby nikt twoich projektów przypadkiem z nią nie kojarzył.

• Lubię to! 2
  • Nie lubię 2

Weave    0

To jest kolejny raz ten sam dodatek, reset tego samego, w kółko to samo... 10 lat już. Jest porządny WotLK obok dla sympatyków, dla każdego. Trzeba tylko dostosować się do reguł i można bawić się do zapomnienia. Ale po co i komu to piszę?

Szkoda tylko, że staff doskonałych polskich devów, game masterów, graczy... zamiast pchnąć cały privowy tabor do przodu uczepił się jednego dodatku i dalej narzeka.

rafkor    1

A ja proponuję aby gracze po prostu wrócili na Feronisa (ot tak sami z siebie, każdy z osobna, z pobudek patriotycznych chociażby). Jeden gracz nic nie zmieni, no ale jak wróci 1000 graczy - to już będzie ładny online. To luźna zajawka ale warta przemyślenia. 

• LOL! 1
  • Typowy Nosacz xD 1

Jarek87    14
15 minut temu, rafkor napisał:

A ja proponuję aby gracze po prostu wrócili na Feronisa (ot tak sami z siebie, każdy z osobna, z pobudek patriotycznych chociażby). Jeden gracz nic nie zmieni, no ale jak wróci 1000 graczy - to już będzie ładny online. To luźna zajawka ale warta przemyślenia. 

Nie wrócą. Każdy kto chciał kontynuować grę po " Wielkim Upadku" gra teraz na Angratharze lub nie gra wcale. Każdy nowy gracz ma wgląd w to, gdzie gra więcej ludzi i który realm jest żywy. Temat wałkowany i poruszany setki razy na tym forum. Feronis zdechł i nikt nie reanimuje już tego trupa. A jeśli ktoś liczy, że nie wiem po wakacjach zacznie znowu grać półtorej tysiąca ludzi na wymarłym realmie jest tak niepoprawnym optymistą że aż zazdroszczę mu podejścia

• Nie lubię 1
  • Idealnie! 1

rafkor    1
18 minut temu, Jarek87 napisał:

Nie wrócą. Każdy kto chciał kontynuować grę po " Wielkim Upadku" gra teraz na Angratharze lub nie gra wcale. Każdy nowy gracz ma wgląd w to, gdzie gra więcej ludzi i który realm jest żywy. Temat wałkowany i poruszany setki razy na tym forum. Feronis zdechł i nikt nie reanimuje już tego trupa. A jeśli ktoś liczy, że nie wiem po wakacjach zacznie znowu grać półtorej tysiąca ludzi na wymarłym realmie jest tak niepoprawnym optymistą że aż zazdroszczę mu podejścia

Angrathar tez ostatnio mocno osłabł. Pamiętam jak jeszcze 2-3 miesiące temu online wynosił nawet 4-5tysięcy. Teraz 3k to max. Ciekawe jakie kolejne zmiany wywoła wprowadzenie realmu TBC i MOP. 

Jarek87    14

Zauważ, że kończy się sezon. Teraz też są dni kiedy online przekracza 4k. To jest bardzo, bardzo dużo, zwłaszcza kiedy ToC niedługo i w Europie lato

• Nie lubię 1
  • Typowy Nosacz xD 1

Logros    8

Mam 8 postaci na Feronisie, w tym trzy 80tki i gram sobie dalej z przyjemnością, zresztą nie tylko ja ale inne osoby, które wreszcie grają gdy mają czas, bez ciśnienia, że ktoś ich wywali z gildii bo nie są nolife'ami a ty proponujesz reset do zera? A niby z jakiej racji? Chyba coś z Tb nie tak. Jak ktoś chce grać od zera niech idzie na drugi realm, gdzie to może zrobić.

Feronis potrzebuje się w jakiś sposób wyróżnić, jeżeli ma przyciągnąć ludzi, co prawda - moim zdaniem - nie ma szans na powrót do poprzedniego stanu, ale chyba już o to nie chodzi. Jadnak jeżeli zacznie grać regularnie kilkaset osób, myślę że Ci co tam zostali (przynajmniej większość), narzekać nie będą.

Myślę, że to co należało by zrobić, to podnieść podstawowy bonus do expa (x3 do 69 lvl, x2 od 70 lvl), żeby zachęcić graczy do tworzenia nowych postaci, bezwzględnie powinien zostać zmieniony gold drop (x2), ponieważ przy aktualnej ilości graczy nie ma szans zarobić na aukcji, a uzbieranie z mobów czy questów na niektóre rzeczy jest po prostu udręką.. Podobnie zresztą z reputacją, ograniczona możliwość grania na rdf (póki jest tak mała ilość graczy) powoduje, że nie ma możliwości wbicia reputacji, którą "dobija się" na dungeonach. Tylko wtedy, osoba tworząca nową postać będzie się przez chwilę zastanawiać czy jednak nie zrobić postaci na Feronisie, jeżeli się nie zdecyduje - trudno, po prostu dajcie w spokoju grać tym co chcę tam grać. Być może za jakiś czas będzie szansa na crossrealm i będzie sobie można spokojnie grać dalej.

• Lubię to! 8

jawor    50
8 godzin temu, Logros napisał:

Mam 8 postaci na Feronisie, w tym trzy 80tki i gram sobie dalej z przyjemnością, zresztą nie tylko ja ale inne osoby, które wreszcie grają gdy mają czas, bez ciśnienia, że ktoś ich wywali z gildii bo nie są nolife'ami a ty proponujesz reset do zera? A niby z jakiej racji? Chyba coś z Tb nie tak. Jak ktoś chce grać od zera niech idzie na drugi realm, gdzie to może zrobić.

Feronis potrzebuje się w jakiś sposób wyróżnić, jeżeli ma przyciągnąć ludzi, co prawda - moim zdaniem - nie ma szans na powrót do poprzedniego stanu, ale chyba już o to nie chodzi. Jadnak jeżeli zacznie grać regularnie kilkaset osób, myślę że Ci co tam zostali (przynajmniej większość), narzekać nie będą.

Myślę, że to co należało by zrobić, to podnieść podstawowy bonus do expa (x3 do 69 lvl, x2 od 70 lvl), żeby zachęcić graczy do tworzenia nowych postaci, bezwzględnie powinien zostać zmieniony gold drop (x2), ponieważ przy aktualnej ilości graczy nie ma szans zarobić na aukcji, a uzbieranie z mobów czy questów na niektóre rzeczy jest po prostu udręką.. Podobnie zresztą z reputacją, ograniczona możliwość grania na rdf (póki jest tak mała ilość graczy) powoduje, że nie ma możliwości wbicia reputacji, którą "dobija się" na dungeonach. Tylko wtedy, osoba tworząca nową postać będzie się przez chwilę zastanawiać czy jednak nie zrobić postaci na Feronisie, jeżeli się nie zdecyduje - trudno, po prostu dajcie w spokoju grać tym co chcę tam grać. Być może za jakiś czas będzie szansa na crossrealm i będzie sobie można spokojnie grać dalej.

Powinieneś to zaproponować jako sugestie do Administracji. Bo ze wszystkich rozwiązań, które widziałem przez ostatnie pół roku, to ma najwięcej sensu :)

• Lubię to! 4

tomes90    4

Najbardziej mnie ciekawi, jak Mr_Cule i inni z ekipy mają stosunek do ludzi, którzy, jeszcze kiedy był tylko 1 realm - Feronis, władowali nie małą kasę na start serwera. Bo są tacy.

Dzięki nim, admini mogli otworzyć drugi realm.

I teraz, jak się czują te osoby, kiedy ekipa olała całkowicie feronis i skupiła się na drugim realmie. "Oszukani"? Pewnie tak. Wsparli finansowo serwer wysyłając dotacje, kiedy online był po 1k. A teraz kiedy feronis upadł, odmawia im się nawet transferu na drugi realm.

Sam nie dotowałem, bo wiedziałem już po cenach pp na początku, że ten serwer to jeden wałek na kasę, ale znam osoby, które dotowały serwer.

Pewnie zamkną lub usuną te posty/temat, mam na to wylane, ale jestem ciekaw jak mogą spokojnie spoglądać w lustro lub spać admini/devsi czy jak tam na was wołają, wiedząc, że zostawiliście z ręką w nocniku osoby które was finansowo wsparły na początku i dzięki nim teraz możecie doić na euro małych hans-ów czy pierr-ów...

• Lubię to! 6
  • Typowy Nosacz xD 2

Jarek87    14
2 godziny temu, tomes90 napisał:

Najbardziej mnie ciekawi, jak Mr_Cule i inni z ekipy mają stosunek do ludzi, którzy, jeszcze kiedy był tylko 1 realm - Feronis, władowali nie małą kasę na start serwera. Bo są tacy.

Nijaki bo nikt im płacić nie kazał kek

Logros    8
17 godzin temu, tomes90 napisał:

Dzięki nim, admini mogli otworzyć drugi realm.

I teraz, jak się czują te osoby, kiedy ekipa olała całkowicie feronis i skupiła się na drugim realmie. "Oszukani"? Pewnie tak. Wsparli finansowo serwer wysyłając dotacje, kiedy online był po 1k. A teraz kiedy feronis upadł, odmawia im się nawet transferu na drugi realm.

Sam nie dotowałem, bo wiedziałem już po cenach pp na początku, że ten serwer to jeden wałek na kasę, ale znam osoby, które dotowały serwer.

Pewnie zamkną lub usuną te posty/temat, mam na to wylane, ale jestem ciekaw jak mogą spokojnie spoglądać w lustro lub spać admini/devsi czy jak tam na was wołają, wiedząc, że zostawiliście z ręką w nocniku osoby które was finansowo wsparły na początku i dzięki nim teraz możecie doić na euro małych hans-ów czy pierr-ów...

Należy jednak zwrócić uwagę również na to, że nikomu nie kazali przechodzić na nowy realm, zadziałała psychologia tłumu, której nie zrozumiem, bo nigdy bym nie zostawił dobrze rozwiniętych postaci dla nowego realmu, poza tym nie ukrywajmy, jest w naszej polskiej mentalności wiele, co doprowadziło do takiego stanu rzeczy. Co do "wałka na kasę" - robią to za darmo nikt nie musiał dotować, ale nawet jeżeli by robili to bezpośrednio za kasę nie miałbym nic przeciwko bo poświęcają swój czas i olbrzymią wiedzę. Zgodzę się natomiast z tym, że powinno być obecnie dużo większe wsparcie dla feronisa, a nie traktowanie go obecnie prawie tak, jak by nikt tam nie grał. I nie czekanie z tym do września.. Bo wina za stan obecny leży również po stronie administracji.

• Lubię to! 1

Riw    41

Ludzie w tłumie zmieniają się w szare bydło. Pewnie wspaniali gracze Angra sami teraz kminią co odjebali i w jakim celu.

Proponowałbym wyłonić Gm z ludzi którzy wciąż tu graja.

• Typowy Nosacz xD 1

therry    23
Dnia 15.08.2018 o 16:35, rafkor napisał:

Angrathar tez ostatnio mocno osłabł. Pamiętam jak jeszcze 2-3 miesiące temu online wynosił nawet 4-5tysięcy. Teraz 3k to max.

No i przez takie właśnie pierdolenie i wzajemne nakręcanie się padł Feronis. Całe szczęście, że Angrathar i kolejne planowane serwery nie będą już nastawione na p*lacką społeczność.

• Lubię to! 1
  • Nie lubię 1

Jarek87    14

Było stabilne 1.5k - 2k online. Ilość idealna do tego, żeby żył RDF, raidy, BG, areny. Ale część baranów uznała, że to mało, że serwer umiera. Porwali za sobą praktycznie wszystkich. Ten realm to społeczny eksperyment który dobitnie pokazał, że są na świecie nacje, bardzo roszczeniowe nacje, które dostają coś za darmo, wiecznie im coś nie pasuje, srają we własne łóżko i idą do innego domu, gdzie muszą nauczyć się mieszkać od nowa zostawiając wszystko co osiągnęli, w dodatku nie chcą być wyjątkowi i robią wszystko by pociągnąć za sobą wszystkich. To jest wręcz przezabawne. Przerażające ale zabawne. Nawet trochę nie dziwie się administracji Sunwella, że nie chcą już udzielać się na tym forum a Feronisa traktują jako jest bo jest, z litości że ktoś na nim jeszcze gra zostawiają go dla tych którzy jednak mimo wszystko to robią. 

• Brawo! 1

SebekSqrwiel    115

W sumie to nie czytałem co tu ludzie piszą ale też dodam swoje 3grosze. 

Uważam że ten pomysł jest do dupy oraz że nic już nie pomoże temu realmowi xD

Dziękuję i pozdrawiam

SebekSqrwiel

• Nie lubię 1
  • Idealnie! 2

Holymaster    18

W sumie to tak napisze bardziej z ciekawości, bo przez ostatnie miesiące prawie w ogóle nie śledziłem wątku Sunwella. Czytałem jednak pare postów i zapamiętałem dobrze, że Cule (administracja serwera?) obiecywał walke o realm Feronis, że nie pozwolą mu upaść i to nie jest ani trochę tak, że ich główne siły zostaną przeniesione na nowy realm, ponadto pojawiły się jakieś słowa o wprowadzeniu nowości, które pomogą odżyć realmowi. Czytałem również post sprzed paru tygodni, nie pamiętam już o czym, zapadło mi w pamięć tylko jedno zdanie o tym, że Cule kończy ze swoją akywnością na Feronisie i można go szukać na forum nowego realmu lub discordzie. Jak to w końcu jest? Feronis został już opuszczony (chociażby spamujące boty przez pare dni) i po wprowadzeniu RS czekają aż umrze śmiercią naturalną? Jeżeli tak, to czy pojawił się jakiś przeprosinowy post? Za to, że okłamali graczy, którzy pozwolili się im wybić na arenie prywatnych serwerów? Broń Boże mój post nie jest krytyką, to że mydlili oczy przez pare miesięcy, tłumaczyli niższy online wakacjami, sesjami itp, obiecywali wprowadzenie nowości itp, jest naturalną sprawą. Od strony PR serwer zawsze był mocny, więc ciekawi mnie tylko, czy i tym razem Cule się spisał i przeprosił graczy w imieniu Sunwella.

Jeżeli chodzi o kwestie poruszaną w temacie; zrobienie wipe realmu lub otworzenie zupełnie nowego, mogłoby mieć podobne efekty, jak w przypadku realmu Angrathar. Nawet jeśli miałby to być realm tylko dla naszego community, do efekty byłby zbliżony, bo Angrathar też raczej w dużej mierze  bazuje na Polakach:

1) Nasi gracze przenoszą się na nowy realm, na Angratharze online widocznie maleje - spadający online z reguły ma efekt kuli śnieżnej, zaraz pojawiają się słowa krytyki wobec administracji, teorie o upadku, przez co online dalej spada.

2) Gracze zrezygnowani po akcji z Fernisem zostają na Angratharze, nowy realm nie spełnia oczekiwań i jest niewypałem.

Jeżeli chodzi o bazowanie na dodatku wotlk; jest to najwygodniejsze dla nowych serwerów. Nowsze dodatki wymagają więcej pracy, ponadto baza graczy jest mniejsza, konkurencja też jakaś jest. Wiadomo, kiedy serwer uzbiera już pokaźną społeczność graczy, to może pozwolić sobie na otworzenie realmów na nowszych bądź starszych dodatkach (nie musi wtedy bazować na graczach konkurencji), a jak wiadomo - online jest najważniejszy, więc nawet jeżeli od strony technicznej będzie średnio, to będzie to wybaczone.

Jednak myślę, że bazowanie na wotlku będzie coraz gorszą opcją. Ileż można żerować na nostalgii...każdy  realmowy czy serwerowy upadek powoduje, że kolejni gracze odchodzą na globa. I wiadomo, jeżeli serwer z wyrobioną marką czy  mocną bazą graczy otworzy nowy realm wotlk, to znajdą się chetni i to pewnie niemało. Gracze lubią okres gry, kiedy realm jest świeży, niemal każdemu udziela się ta cała otoczka wyścigów, progressu, nostalgii, interakcji z innymi graczami podczas expienia. Tylo, że to po paru miesiącach mija i gracze są najzwyczajniej w świecie znudzeni, bo kończy się właśnie ta nostalgia.

• Nie lubię 1
  • Idealnie! 2

Jarek87    14
51 minut temu, Holymaster napisał:

W sumie to tak napisze bardziej z ciekawości, bo przez ostatnie miesiące prawie w ogóle nie śledziłem wątku Sunwella. Czytałem jednak pare postów i zapamiętałem dobrze, że Cule (administracja serwera?) obiecywał walke o realm Feronis, że nie pozwolą mu upaść i to nie jest ani trochę tak, że ich główne siły zostaną przeniesione na nowy realm, ponadto pojawiły się jakieś słowa o wprowadzeniu nowości, które pomogą odżyć realmowi. Czytałem również post sprzed paru tygodni, nie pamiętam już o czym, zapadło mi w pamięć tylko jedno zdanie o tym, że Cule kończy ze swoją akywnością na Feronisie i można go szukać na forum nowego realmu lub discordzie. Jak to w końcu jest? Feronis został już opuszczony (chociażby spamujące boty przez pare dni) i po wprowadzeniu RS czekają aż umrze śmiercią naturalną? Jeżeli tak, to czy pojawił się jakiś przeprosinowy post? Za to, że okłamali graczy, którzy pozwolili się im wybić na arenie prywatnych serwerów? Broń Boże mój post nie jest krytyką, to że mydlili oczy przez pare miesięcy, tłumaczyli niższy online wakacjami, sesjami itp, obiecywali wprowadzenie nowości itp, jest naturalną sprawą. Od strony PR serwer zawsze był mocny, więc ciekawi mnie tylko, czy i tym razem Cule się spisał i przeprosił graczy w imieniu Sunwella.

Jeżeli chodzi o kwestie poruszaną w temacie; zrobienie wipe realmu lub otworzenie zupełnie nowego, mogłoby mieć podobne efekty, jak w przypadku realmu Angrathar. Nawet jeśli miałby to być realm tylko dla naszego community, do efekty byłby zbliżony, bo Angrathar też raczej w dużej mierze  bazuje na Polakach:

1) Nasi gracze przenoszą się na nowy realm, na Angratharze online widocznie maleje - spadający online z reguły ma efekt kuli śnieżnej, zaraz pojawiają się słowa krytyki wobec administracji, teorie o upadku, przez co online dalej spada.

2) Gracze zrezygnowani po akcji z Fernisem zostają na Angratharze, nowy realm nie spełnia oczekiwań i jest niewypałem.

Jeżeli chodzi o bazowanie na dodatku wotlk; jest to najwygodniejsze dla nowych serwerów. Nowsze dodatki wymagają więcej pracy, ponadto baza graczy jest mniejsza, konkurencja też jakaś jest. Wiadomo, kiedy serwer uzbiera już pokaźną społeczność graczy, to może pozwolić sobie na otworzenie realmów na nowszych bądź starszych dodatkach (nie musi wtedy bazować na graczach konkurencji), a jak wiadomo - online jest najważniejszy, więc nawet jeżeli od strony technicznej będzie średnio, to będzie to wybaczone.

Jednak myślę, że bazowanie na wotlku będzie coraz gorszą opcją. Ileż można żerować na nostalgii...każdy  realmowy czy serwerowy upadek powoduje, że kolejni gracze odchodzą na globa. I wiadomo, jeżeli serwer z wyrobioną marką czy  mocną bazą graczy otworzy nowy realm wotlk, to znajdą się chetni i to pewnie niemało. Gracze lubią okres gry, kiedy realm jest świeży, niemal każdemu udziela się ta cała otoczka wyścigów, progressu, nostalgii, interakcji z innymi graczami podczas expienia. Tylo, że to po paru miesiącach mija i gracze są najzwyczajniej w świecie znudzeni, bo kończy się właśnie ta nostalgia.

Dobrze, że napisałeś że nie śledziłeś od jakiegoś czasu bo Twój post wziąłbym za trolling. Nie mają powodu do przeprosin bo nic złego nie zrobili, polacy sami sobie winni że opuścili dobrze prosperujący realm ze stabilnym online. Efekt stada, kula śnieżna na to nikt nic nie pomoże i administracja nie ma tu nic do rzeczy ani tymbardziej nie ma za co przepraszać. Mało tego, rzucanie w nich hejtem za jakiekolwiek próby zmian sprawiły, że Cule i spółka od Feronisa się odwrócili aby sobie żył swoim własnym życiem przez wzgląd i szacunek dla ludzi którzy jeszcze na nim grają.

Angrathar bazuje na wielu strefach czasowych i polacy stanowią pokaźną ilość ale nie przeważającą, dzięki temu online utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie nawet późnym wieczorem.

Ad.1 Tak dokładnie, a efektu kuli śnieżnej nie da się zatrzymać i administracja nie ma tutaj nic do rzeczy, to tylko i wyłącznie wina zjebów którzy pociągnęli za sobą cały łatwowierny realm głosząc, że serwer upada samemu upadek wywołując.

Ad 2. Gracze zostali na Angratharze i to on jest teraz numerem jeden w projekcie Sunwell i jest jak najbardziej przyszłościowy.

Gracze grają tam gdzie chcą, gracze świadomi gry na privach wiedzą, że nic nie trwa wiecznie i muszę się liczyć z tym że dziś coś mają a jutro nie. Angrathar to Wotlk, Celestial będzie MoPem, pod koniec roku możliwe że dostaniemy TBC. Każdy będzie miał wybór grać tam gdzie chce, projekt się rozwija, reszta zależy od ludzi. Jedni grają na globie, inni na privie a jeszcze inni w ogóle dają sobie spokój. Jedni wracają, inni odchodzą. Ale jeszcze nigdy się nie zdarzyło, zeby jakaś grupa ludzi doprowadziła do tego że mając bardzo dobrze działający realm, ze stabilnym online pociągnęli za sobą praktycznie wszystkich, doprowadzając realm do upadku, jednocześnie zaczynając od nowa na tak "nie lubianym" contencie. Psychologia tłumu level hard

• Lubię to! 1
  • Nie lubię 1

Logros    8
21 godzin temu, Jarek87 napisał:

Ad.1 (...) to tylko i wyłącznie wina zjebów którzy pociągnęli za sobą cały łatwowierny realm głosząc, że serwer upada samemu upadek wywołując.

(...)  jeszcze nigdy się nie zdarzyło, zeby jakaś grupa ludzi doprowadziła do tego że mając bardzo dobrze działający realm, ze stabilnym online pociągnęli za sobą praktycznie wszystkich, doprowadzając realm do upadku, jednocześnie zaczynając od nowa na tak "nie lubianym" contencie. Psychologia tłumu level hard

Nic dodać, nic ująć..

Holymaster    18

Nie byłbym taki pewien, czy można tutaj winić graczy. Decyzja została podjęta przez administracje i dla nich, jak i dla serwera efekty są bardzo korzystne. Ucierpieli na tym tylko i wyłącznie gracze Feronisa.

Serwer zyskał pokaźną bazę nowych graczy, wyrobił sobie markę za granicą i możliwości ma teraz naprawdę dobre. Wcześniej serwer był raczej spalony za granicą, bo jednak problemy przy starcie Feronisa były ogromne. No właśnie, ten Feronis...już nie pamiętam w jakim momencie otworzyli nowy realm, ale chyba gildie progressowały już lk hc. Jakby na to nie patrzeć, cykl realmu dobiegał końca, bo po icc zostaje tylko rs. To nie są te czasy, kiedy ludzie byli w stanie przez parę lat grać na endgame contencie, świetnie się przy tym bawiąc i utrzymując realm na odpowiednim poziomie online. Teraz liczy się rywalizacja, o czym pisałem w poprzednim poście - mam na myśli głównie pve, ale podobno pvp wyglądało biednie. Mogli poczekać, aż ten cykl dobiegnie końca, rs zostanie wyczyszczony i wtedy zapowiedzieć nowy realm. Tylko jak już wcześniej napisałem - chcieli zyskać nową bazę graczy, więc zapewne mieli swój plan i nie przewidywał on opóźnień.

Administracja zdawała sobie sprawę z konsekwencji otwarcia nowego realmu, tego jestem akurat pewien. Cule zna się na rzeczy, wie, czym kierują się gracze. Nie można winić graczy, mieli swój wybór, jedni kierowali się rywalizacją, drudzy pewnie byli skłonni zostać, ale odejście tych pierwszych ich poniekąd zmusiło do przeniesienia się na nowy realm albo zakończenia gry (np. rozpady gildii). Sory, ale to jest dosyć średnia rozgrywka, kiedy widzisz, że realm chyli się ku upadkowi, kolejni gracze odchodzą, a administracja nie ma pomysłu, jak zaradzić na tą sytuacje (nic nie zrobili, bo nic by nie pomogło, nie gadaj głupot, że to gracze ich krytykowali i dlatego nie podjęli żadnych działań). Sam wiem po sobie, że w takiej sytuacji odechciewa się grać. Przypomne tylko, że to jest gra mmorpg.

• Lubię to! 1
  • Idealnie! 1